Марек измъкна точка от ЦСКА на своя стадион "Бончук" в среща от 17-ия кръг на "А" група, която се игра в Дупница. Двата тима врътнаха 0:0.

Гостите не показаха най-доброто от себе си, но въпреки това имаха страхотен шанс да стигнат до успеха.

Отборът обаче пропусна дузпа в 75-ата минута чрез Жуан Фелипе и така не успя да се докопа до трите точки.

Домакините пък играха много нахъсано в мача и стигнаха до целта си.

След този мач ЦСКА е лидер с 38 точки, като има 6 точки пред Лудогорец. Разградчани обаче са с мач по-малко. Марек е на 11-ото място с 12 точки.

Срещата започна както се очакваше - с натиск на гостите. Все пак обаче ЦСКА показа доста постна продукция през първите минути и с нищо не застрашаваше вратата на противника.

През първите минути преобладаваха единоборствата, като столичани до известна степен владееха инициативата.

В 6-ата минута се стигна до първия удар на мача. Фелипе шутира от дистанция, но ударът му бе неточен.

В 14-ата минута пък Марек стигна до първи шанс в мача. Бибишков получи отлично извеждащо подаване и излизаше сам срещу вратаря, но не успя да овладее добре топката между двама противникови бранители.

ЦСКА обаче отговори и в 17-ата минута Буш отправи удар отляво, но топката не намери очертанията на вратата.

Тони Силва също пробва късмета си, но и неговият удар излезе в аут.

Гостите създадоха първото си реално положение в 33-ата минута. След грешка в защитата на Марек Соарес видя Буш около точката на дузпата. Румънецът отправи обаче неточен удар и пропиля добра възможност.

Малко преди края на полувремето Буш отправи удар по диагонала, който бе спасен от Михайлов, а до края на първата част не се стигна до нищо интересно.

Второто полувреме започна доста мудно, но все пак Буш стигна до страхотна възможност в 54-ата минута.

Той бе намерен на перфектна позиция в наказателното поле, но ударът му нацели напречната греда.

Буш стреля силно от фаул в 60-ата минута, но топката се отби в тялото на противников играч и в крайна сметка се стигна до корнер за ЦСКА.

Три минути след това Попов засече с крак центриране на далечната греда, но топката излезе над вратата след неговия удар.

В 74-ата минута Михайлов спаси по фантастичен топката след удар на Тунчев от близка дистанция, а минута след това гостите получиха дузпа. Тя бе отсъдена заради игра с ръка на Мартин Димитров при центриране на Фелипе. Домакините се нахвърлиха върху рефера, но дузпата все пак бе отсъдена.

Зад топката застана Фелипе, който обаче направи фрапантен пропуск и би покрай вратата.

В 83-ата минута ЦСКА можеше да получи втора дузпа. Пидев фаулира Милисавлевич в наказателното поле след закъснял шпагат, но този път реферът си затвори очите.

В самия край удар на Буш от близка дистанция бе блокиран, а до края нямаше попадения.

МАРЕК - ЦСКА 0:0

МАРЕК: Михайлов, Виячки, Димитров, Николов, Лахчев, Пидев, Близнаков (65 - Тончев (90 - Николов), Андонов, Илиев, Кръстовчев, Бибишков (79 - Петков)

ЦСКА: Дивиш, Тунчев, Попов (78 - Карачанаков), Василев, Оршулич, Сънди, Галчев (55 - Жоаким), Фелипе, Силва, Буп, Соарес (68 - Милисавлевич)