ЦСКА не получи дузпа във Вечното дерби с Левски, но преди това "сините" бяха брутално ощетени.

Това решиха читателите на Gol.bg в нашите анкети, посветени на двата спорни момента в мача на мачовете.

26-кратният шампион на България спечели сблъсъка напълно заслужено. Левски прекъсна негативната си серия от 5 поредни мача без успех над ЦСКА с 1:0. Голът на щастието за "синя" България донесе Кристиан Макун в 86-ата минута.

Но първото полувреме предложи два много спорни момента. В самия му край "червените" имаха основателни претенции за дузпа за фаул на вратаря Матей Маркович срещу Аарон Исека.

И 66% от нашите читатели са на мнение, че главният съдия Драгомир Драганов е трябвало да посочи бялата точка. До този момент обаче можеше въобще да не се беше стигнало, ако преди това реферът не беше направил друга фрапантна грешка.

Според 68% от нашите читатели Лиъм Купър е трябвало да получи директен червен картон за фаула си срещу откъсващия се сам срещу вратаря Мустафа Сангаре.

В крайна сметка Драганов и екипът му подминаха и двете ситуации и Левски спечели с 1:0, за да прати ЦСКА в зоната на изпадащите.