Спартак Варна и Левски завършиха 0:0 в мач от 7-ия кръг на Първа лига, игран в морската столица.

Двата отбора сътвориха много здрав двубой, имаха своите шансове да отбележат гол, но не се възползваха. Много силно за домакините се представи вратарят Мартин Величков, който отрази всичко възможно.

24-годишният страж се отличи със 7 спасявания, някои бяха наистина от висока класа и така беше с основна заслуга отборът му да спре най-силната атака от началото на сезона с 16 вкарани гола.

От своя страна Левски допусна втора грешна стъпка през шампиомата след 0:1 от Лудогорец в Разград, докато след ерата "Александър Томаш" Спартак продължава с доброто си представяне в елита.

В класирането "сините" все още са лидери с 16 точки, а варненци имат 14 пункта и заемат 2-ро място преди изиграването на останалите срещи от кръга.

След паузата за национални отбор за 26-кратния шампион на България предстои ново тежко гостуване - на ЦСКА 1949, докато "соколите" играят с Ботев във Враца.

В началните минути на мача двата отбора не успяха да създадат сериозни ситуации. В 22-ата минута Спартак 1918 Варна можеше да открие резултата. Па Конате проби отляво пусна пас към Кристиан Илич около точката за изпълнение на дузпа, но след удара топката рикошира и излезе в корнер.

В 30-ата минута Евертон Бала центрира в наказателното поле на домакините, където Кристиан Димитров стреля, но неточно. В 34-ата минута Антонио Вутов опита далечен удар, но топката премина далеч от вратата на Левски. В 43-ата минута късметът бе на страната на Спартак 1918 Варна. Евертон Бала центрира към Кристиан Димитров, който стреля с глава, но за късмет на домакините топката премина на сантиметри встрани от вратата. В първата минута на добавеното време Майкон бе изведен отляво в наказателното поле на домакините и стреля по диагонал, но вратарят Мартин Величков успя да избие.

В 46-ата минута Левски можеше да открие резултата. След изчистване на топката от наказателното поле на домакините, топката стигна до Алдаир, който шутира от около 20-тина метра, но вратарят Мартин Величков успя да избие. Секунди по-късно Матео Петрошило стреля от дистанция, но не успя да затрудни вратарят на гостите Матей Маркович.

В 55-ата минута Алдаир изведе в отлична позиция отляво Евертон Бала, който отправи удар, но вратарят на Спартак 1918 Мартин Величков успя да спаси. В 72-ата минута Ромееш Ивей стреля от 20-тина метра по диагонал отдясно, но топката премина встрани от вратата на Левски.

В 76-ата минута Антонио Вутов от домакините опита далечен удар, но топката рикошира в играч на гостите и излезе в корнер. В 86-ата минута отново халфът стреля опасно от статично положение отдясно, но топката премина над вратата на гостите.

Спартак Варна – Левски 0:0

Спартак: Мартин Величков, Матео Петрашило, Йоан Бауренски (80-ата мин. Бернадро Коуто), Александър Цветков, Филип Лесняк, Ромееш Ивей, Кристиан Илич, Па Конате (77-ма мин. Виктор Митев), Ахмед Ахмедов, Антонио Вутов (90+2 мин. Франк Риволие), Ангел Грънчов;

Левски: Матей Маркович, Майкон, Келиан Ван Дер Каап; Вендерсон Цунами, Карлос Охене, Александър Колев, Мустафа Сангаре (86-ата мин. Фабио Лима), Евертон Бала (73-ата мин. Марин Петков), Алдаир, Кристиан Димитров, Асими Фадига (65-ата мин. Джауад Ел Джемили);