Рано или късно щеше да се стигне до този момент, при който Станислав Генчев ще е изправен пред ребус в стила на Параграф 22 и на практика да няма ход, при който да го тупат по рамото. Сангаре титуляр в Разград бе колкото изненадващ, толкова и очакван избор. Лудогорец бе раздрусан по азерски, а явно идеята на треньора на Левски бе да разпердушини още повече дантелената защита на шампионите.

Самият Сангаре още е в небрано лозе и като му погледнем визитката, смело можем да прогнозираме, че още не зная какво му се случва. Малко като на филм влиза-вкарва, влиза-вкарва, носят го на ръце, той се катери по оградите, а за това няма как да си е мислил по време на престоя му в скромния третодивизионен Варзим.

Португалският курорт Повоа де Варзим бе база на националите по време на последното им участие на първенство преди 20 години – Евро 2004, в този курорт Сангаре по-скоро е играл футбол покрай разпускащия режим, а сега ситуацията изобщо не е такава. Автографи преди и след тренировки, снимки с фенове и колко му трябваше на човек, за да избухне. Още повече, че и осанката му е на гладиатор, а футболната публика, не само тази на Левски, обича да си произвежда любимци с излъчване на терминатори.

Ето го параграфът – ако в Разград треньорът бе оставил Сангаре на пейката, имаше опасност футболистът вече да се намръщи. Да си каже: „Колко гола трябва да вкарам, за да стартирам от първата минута?“ Генчев още не познава добре характера на нападателя и явно предпочете да си спести евентуалната му намръщена физиономия и въпроси от рода на – ама какво още се иска от мен. Същият би се показал и от страниците на пресата – какво още трябва да сътвори Сангаре, за да е в стартовия състав и разбира се, точно това щяха да питат и феновете.

Генчев тепърва ще установява дали върлината може да избяга от жокерския си статут. Тук правим уговорката, че не всеки съперник на Левски изисква наличието на Алекс Колев и Сангаре в стартовите единайсет. При сгъстена защита е едно, както се очаква сега с Хебър, при пространства, каквито предложи Лудогорец е друго. При трима централни защитници, както ще действа по-следващия кръг Спартак Варна пак е специфично, при 4-4-2 на повечето отбори в Първа лига, е различно. Така че Сангаре тепърва ще опознава съперниците, както и обратното – противниковите треньори и бранители ще изучават силните и слаби страни на грамадния нападател на Левски.

Не е изключено Генчев да заложи на двамата си централни нападатели и срещу един от най-слабите отбори от началото на сезона – Хебър. Мачът срещу пазарджиклии се очаква да протече на една врата, а не както срещу Лудогорец – битка по целия терен. Но от старта на кампанията Евртон Бала и Алекс Колев показаха, че могат да бъдат много полезни при игра срещу сгъстена защита, а след умората в бранителите от борбата срещу двамата, влизаше Сангаре и като ураган ги довършваше.

Станислав Генчев сподели, че е водил разговор с французина и му обяснява решенията си да го остави в първите мачове на резервната скамейка. Сега, когато стартира титуляр, нещата сякаш не се получиха. Преди години в Манчестър Юнайтед имаше един играч, който бе ясно, че ще е резерва, но когато се появеше на терена противниковите защити не се успокояваха, а изтръпваха. Това бе Оле Гунер Солскяер, но едва ли Сангаре ще иска да се превърне в златната резерва.

Маската придаде още съспенс, внесе допълнителен колорит. Преди мача с Лудогорец Мустафа я хвърляше високо след вкаран гол, но в Разград го направи при неотсъдено поредно нарушение срещу него и се видя гневния му поглед. 25-годишният футболист пристигна на „Герена“ с прякора Батман, но за момента като че ли той се показа в ролята на големия враг на известния комиксов герой от Готъм – Жокера. Сангаре със сигурност не иска да остане в обувките на второстепенния персонаж и ще се бори за мястото си сред титулярите, за да влезе в осанката на Батман и да се превърне в желания герой за феновете на Левски, който да носи победа след победа.

Мартин ВЛАДИМИРОВ, "Тема Спорт"