Левски извъртя 2:2 с Макаби Нетаня в последната си контрола преди старта на новия сезон в Първа лига, като възпитаниците на Станислав Генчев наваксаха изоставане от две попадения. Преди двубоя с израелците „сините“ представиха официално и отбора си пред феновете на стадион „Георги Аспарухов“.

Спарингът започна отлично за Макаби Нетаня. Гостите от Израел поведоха с 2:0 чрез голове на Игор Златанович в 39-ата и 53-ата минута. Левски обаче възкръсна и в рамките на по-малко от 120 секунди стигна до равенството. Първо Марин Петков намали на 1:2 в 61-ата минута, а след това Цунами възстанови равенството. Накрая Левски дори изпусна победата, след като резервата Мустафа Сангаре тресна гредата след удар с глава.

Преди началото на контролата футболистите на Левски издигнаха специален плакат, с който демонстрираха подкрепата си към таланта на ЦСКА Илиан Антонов, който се бори с коварна болест.

В стартовия състав за срещата старши треньорът на Левски Станислав Генчев заложи на четири от новите попълнения - хърватския вратар Матей Маркович, португалския защитник Алдаир Невеш, бразилския нападател Майкон и българския национал Алекс Колев, който започна на върха на атаката.

Мачът на "Герена" започна в ниско темпо, като по-добро впечатление в тима на Левски в началните минути създаде бразилецът Евертон Бала, който опитваше да бъде най-активен в атака.

Гостите от Макаби обаче първи стигнаха до попадение. Това стана в 39-ата минута, когато след бърза контраатака Игор Златанович бе намерен непокрит в наказателно поле и с удар от десетина метра не остави шансове на Маркович.

Отново Златанович удвои аванса на израелския тим в началото на второто полувреме. В 53-тата минута сърбинът се измъкна зад гърба на "синята" отбрана и с техничен удар покачи на 2:0.

Левски намали в 61-вата минута чрез Марин Петков. Атака по левия фланг завърши с центриране по земя към национала, който с левия крак вкара за 1:2.

Няма и 120 секунди по-късно капитанът на Левски Вандерсон Цунами скочи най-високо при едно центриране от корнер и с глава фиксира крайното 2:2.

В оставащия около половин час до края домакините бяха по-добрият отбор, но гредата спаси Макаби Нетаня след удар с глава на резервата Мустафа Сангаре.

Левски започва новия сезон в Първа лига идната събота с гостуване на Локомотив София.

Левски – Макаби Нетаня 2:2

Голмайстори: 0:1 - Игор Златанович (39), 0:2 - Игор Златанович (53), 1:2 - Марин Петков (61), 2:2 - Цунами (63)

Състав на Левски:

Левски: 44. Матей Маркович, 21. Алдаир, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами (К), 50. Кристиан Димитров, 97. Хасими Фадига, 10. Асен Митков, 3. Майкон, 17. Евертон Бала, 88. Марин Петков, 9. Алекс Колев

Резерви:  1. Пламен Андреев, 7. Фабио Лима, 8. Карлос Охене, 11. Джавад Ел Джемили, 12. Мустафа Сангаре, 16. Преслав Бачев, 20. Асен Чандъров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Патрик Мислович, 27. Борислав Рупанов, 77. Дейвид Михалев