Треньорът на Левски Станимир Стоилов ще смени схемата на игра за сблъсъка от Лигата на конференциите ПАОК. Първият двубой между двата тима е утре от 20:00 часа на стадион „Георги Аспарухов“ и ще бъде предаван по Диема Спорт 2. Мъри ще заложи на схема 3-5-2 срещу гръцкия гранд, съобщава „Тема Спорт“. От началото на седмицата сините се подготвят в тази постройка на игра. До момента тя не е използвана в официален двубой през този сезон.
Промяната обаче е наложителна. Както е известно, Станимир Стоилов няма да може да разчита на контузения Цунами. А това е сериозен удар, защото в състава няма друг типичен ляв бек. В последния двубой срещу Спартак Варна (5:0) вместо Цунами игра Хосе Кордоба. Панамският национал обаче е по-полезен в центъра на защитата. През миналата кампания сините стояха доста стабилно в отбрана при схема с трима централни бранители. Това е и причината Станимир Стоилов пак да се обърне към този подход. При нея титуляри са Кордоба, Ноа Сонко Сундберг и Келиан ван дер Каап.
Вариантите за ляв халф-бек не са много. Това на първо четене са младокът Патрик-Габриел Галчев и Георги Миланов. Първият бе вдясно на защитата срещу ЦСКА 1948 (0:1) и Спартак Вн, Миланов пък игра малко като ляв краен бранител в първата от тези срещи, Мъри обаче се реши на този ход, само защото съперникът бе с човек по-малко на терена.
Вдясно ще започне Жереми Петрис. Французинът бе привлечен на пожар миналата седмица, след като Станимир Стоилов сложи във фризера взетия през лятото хърватин Анте Блажевич. Само на няколко тренировки Петрис дебютира за сините в събота. След мача той получи похвали от старши треньора.
От Левски пък продължават да водят преговори за прекратяване на контракта на Блажевич. Засега обаче те са безуспешни.







Президентът Радев започва днес консултациите с партиите
Пета вечер хиляди румънци протестираха срещу корупцията в съдебната система
Австралия обяви национален траур след убийствата в Сидни
Крайнодесният Хосе Антонио Каст спечели президентските избори в Чили
Как Mercedes-Benz W124 постави еталон с „несъвършените“ си огледала
Полицията в Дубай се сдоби с най-откаченото Ferrari Purosangue
Нов радар за 230 000 евро всява ужас сред шофьорите
Смартфонът се оказва по-важен от двигателя
Само Петче: „Шлемът на Спартак ми доказва, че съм на правилния път“
Крис Сайборг предложи на Дакота Дичева супербитка
Роберта Хаджийска на полуфинал в Киенбаум
Франк Уорън с надежда за Фюри – Джошуа през 2026 г.
Нов антибиотик срещу полово предавани инфекции одобри FDA
Оценка на бъбречната функция – eGFR, креатинин и цистатин C
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Коментари
Напиши коментар13:41 | 20 юли 2022 г.
13:40 | 20 юли 2022 г.
13:33 | 20 юли 2022 г.
13:04 | 20 юли 2022 г.
10:33 | 20 юли 2022 г.
09:00 | 20 юли 2022 г.
08:51 | 20 юли 2022 г.
Напиши коментар