Левски стана за резил в началото на шампионата, след като врътна разочароващо 0:0 срещу най-слабия тим през изминалия сезон Монтана. Срещата бе от първия кръг на Първа професионалн лига и се игра на стадион ''Георги Аспарухов''.

Нещо повече, гостите дори можеха да стигнат до победата, ако не бяха фрапантните пропуски на Маркиньос и Сергей Георгиев по време на срещата.

Ситуацията при ''сините'' с контузените играчи пък се утежни още повече, след като перунската надежда Хеан Деса се контузи десет минути след влизането си в игра и бе заменен.

Люпко Петрович иначе изненада със стартов състав и пусна едновременно Аниете, Бабатунде Адениджи и Венци Христов, но тримата тотално разочароваха.

Все пак положителното е, че Левски няма допуснат гол срещу този противник вече от 12 мача и от общо 7 години.

Срещата изобщо не започна според очакванията и ''сините'' действаха доста безидейно в атакуващ план.

Гостите изненадващо първи стигнаха до интересна ситуация, но ударът на Сергей Георгиев бе блокиран от Александър Александров в 4-ата минута.

В 21-ата минута Левски стигна до първия си шанс в мача. Венци Христов навлезе в наказателното поле и намери Нар, който отправи доста неточен удар.

Пет минути след това ''сините'' имаха нова възможност, но този път доста по-чиста.

Аниете бе изведен сам срещу вратаря, но Христо Иванов успя да скъси достатъчно ъгъла и се справи с удара на испанеца.

В 33-ата минута Монтана бе на път да открие резултата, но Маркиньос пропиля страхотен шанс сам срещу вратаря и отправи доста разочароващ удар.

До почивката не се стигна до нищо интересно пред двете врати.

Веднага след почивката в игра влезе Хеан Деса на мястото на Аниете и успя да раздвижи играта.

За съжаление на домакините обаче перуанецът се контузи и бе заменен принудително в 56-ата минута.

Три минути след това Сергей Георгиев от Монтана направи непростим пропуск, след като излезе сам срещу вратаря, но прати топката встрани вратата.

В 60-ата минута Адениджи се опита да си изработи дузпа, след като падна на тревата, но в крайна сметка такава не бе свирена.

В 75-ата минута Адениджи отправи много коварен удар при който топката тупна пред вратата, но за щастие на Христо Иванов излезе в аут.

В последната минута от редовното време Станислав Иванов можеше да се превърне в герой за тима си, след като бе нанерен перфектно от Нар на няколко метра от вратата, но младокът прати топката в аут.

В 90-ата минута Тунде излезе сам срещу вратаря, но в ситуацията имаше засада.

До края на мача не се случи нищо толкова интересно и резултатът се запази.

ЛЕВСКИ - МОНТАНА 0:0

ЛЕВСКИ: Йоргачевич, Пиргов, Орачев, А. Александров, С. Александров Нар, Де Ноойер, Адениджи, Аниете (46 - Деса (56 - Ст. Иванов) Костадинов, Христов

МОНТАНА: Христо Иванов, Шоко, Михов, Мурадов, Трифонов, Коруджиев, Генов (74 - Васев), Чипев, С. Георгиев (77 - Атанас Илиев), Маркиньос, Атанасов