Левски стигна до успех с 2:0 над казахстанския Тобол в първата си контрола от лагера на тима в Турция.

Мачът се игра на стадион "Мардан", а "сините" успяха да изиграят отлична среща и надиграха противника си.

Мигел Бедоя откри в 12-ата минута, а 16-годишният Станислав Иванов оформи успеха на тима в 62-ата.

Стойчо Стоев заложи на единадесеторка без нито един юноша в титулярния състав, като дори вкаралият първите два гола за годината Божидар Краев бе извън него, тъй като замина за лагер-сбор на юношеския национален тим на България. Три от новите попълнения отново играха от първата минута - Александров, Нар и Нгом.

Срещата започна отлично за левскарите и в 12-ата минута резултатът вече бе открит, след като Прохазка изведе Бедоя и с удар от 12-13 метра испанецът матира противниковия страж.

В 28-ата минута пък Бусурманов бе принуден да се намесва след остро центриране на Минев в наказателното поле, а малко след това тимът от Казахстан изпълни пряк свободен удар, но Йоргачевич не бе затруднен.

Малко след това пред Бедоя се откри шанс да опита, да намери, опразнената врата от 25 метра, но ударът му премина на сантиметри покрай гредата.

Прохазка пък пропусна с глава в 36-ата минута, а до почивката нямаше повече голове.

На почивката Сърджан Лукин влезе в игра на мястото на Карнер и така дебютира за отбора.

През второто полувреме Тобол като цяло имаше инициативата в някои моменти, докато темпото в играта на левскарите поспадна.

Йоргачевич бе принуден да се намесва на цели три пъти, но не се пропука.

В 62-ата минута младокът Станислав Иванов стигна до топката и от няколко метра я прати в долния десен ъгъл за крайния резултат.

ЛЕВСКИ - ТОБОЛ 2:0 1:0 Бедоя 13 2:0 Станислав Иванов 62

ЛЕВСКИ (4-2-3-1): Боян Йоргачевич (65-Любенов), Сашо Александров, Александър Александров (88-Алекс Боримиров), Максимилиан Карнер (46-Лукин), Веселин Минев (60-Орачев), Георги Костадинов (60-Цонев), Джереми де Ноойер (84-Кабов), Мигел Бедоя (88-Петър Иванов), Роман Прохазка (84-Янев), Франсис Нар (76-Галин Ташев) и Санти Нгом (60-Станислав Иванов)