Юношата на Левски Лъчезар Балтанов бе определен за играч номер 1 в отбора на Ботев (Пловдив) за отминалия сезон. 26-годишният полузащитник спечели приза още в първата си година с жълто-черния екип, след като събра най-много гласове в годишната анкета сред привържениците на "канарчетата".
За разлика от анкетите досега, този път вотът бе генериран в продължение на целия сезон. Феновете на Ботев имаха възможност да гласуват за "Играч на мача" след всеки един от официалните двубои на отбора, а сумата от получените гласове определи Балтанов за победител с 18% от гласовете на запалянковците.
Лъчезар Балтанов бе привлечен след началото на мачовете за първенство, а още в дебюта си срещу Литекс в 4-ия кръг сърцатият халф откри головата си сметка за "Ботев" с красиво попадение в мрежата на ловчанлии.
В течение на сезона Лъчо записа на сметката си общо 28 официални срещи, в които се разписа общо 7 пъти, като някои от попаденията му бяха от ключово значение за класирането на тима в Топ 6 на плейофите.
На второ място в допитването остана вратарят на "канарчетата" Адам Стаховяк с 14.9%, а трети се нареди Мариян Огнянов с 11.8%. Непосредствено след плеймейкъра на Ботев остана "жълто-черният" капитан Иван Цветков с 11.7%.
Челната десетка в класирането допълват Томаш Иршак (10.5%), Цветелин Чунчуков (7.5%), Йордан Христов (5.4%), Даниел Златков (3.5%), Милен Гамаков (3.3%) и Александър Колев (2%).







Григор Димитров се спря на любопитно име за нов треньор
Австралия обяви национален траур след убийствата в Сидни
Крайнодесният Хосе Антонио Каст спечели президентските избори в Чили
Танкерът "Кайрос" ще бъде изтеглен до Бургаския залив
Режисьорът Роб Райнер и съпругата му са открити мъртви в имението им в Калифорния
Как Mercedes-Benz W124 постави еталон с „несъвършените“ си огледала
Полицията в Дубай се сдоби с най-откаченото Ferrari Purosangue
Нов радар за 230 000 евро всява ужас сред шофьорите
Смартфонът се оказва по-важен от двигателя
Само Петче: „Шлемът на Спартак ми доказва, че съм на правилния път“
Крис Сайборг предложи на Дакота Дичева супербитка
Роберта Хаджийска на полуфинал в Киенбаум
Франк Уорън с надежда за Фюри – Джошуа през 2026 г.
Нов антибиотик срещу полово предавани инфекции одобри FDA
Оценка на бъбречната функция – eGFR, креатинин и цистатин C
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар