Барселона постигна първата си победа в новия формат на Шампионската лига, след като разби с 5:0 швейцарския Йънг Бойс. Роберт Левандовски (8. 51), Рафиня (34), Иниго Мартинес (37) и автогол на Мохамед Али Камара донесоха убедителния успех за каталунците. В игра за Барса се завърнаха Френки де Йонг и Ансу Фати, а Андрес Куенка записа дебют. Левандовски пък вече има 9 гола в 10-те си мача за Барса от началото на сезона.

Така тимът на Ханс-Дитер Флик спечели първите си три точки, след като в първия двубой от турнира загуби с 1:2 като гост на Монако. Следващият мач на каталунците в Европа е на 23 октомври - домакинство на Байерн Мюнхен.

Барселона на практика уби всякаква интрига в мача още през първото полувреме, след което вече водеше с 3:0. Още в 8-та минута Роберт Левандовски вкара първото попадение в срещата след хубава комбинация между Ламин Ямал и Рафиня. Бразилецът центрира към далечната греда на вратата, където на метри от голлинията Лева реализира без проблеми.

В 34-та минута именно Рафиня удвои преднината на каталунците. Педри пое добре едно подаване в наказателното поле и стреля силно с левия си крак, но нападателят на швейцарците Итен изби с глава. Топката отиде на крака на Рафиня, който отблизо направи 2:0.

След още три минути и Иниго Мартинес успя да се разпише. Педри центрира от ъглов удар, а централният защитник се освободи от пазача си и с глава реализира третото попадение в срещата.

Второто полувреме започна по същия начин - с ранен гол за Барселона. Само шест минути след подновяването на играта след заучено изпълнение на ъглов удар Иниго Мартинес поднесе топката на Левандовски на метър от вратата и полякът с лекота отбеляза второто си попадение в срещата.

Лева имаше възможност и да оформи своя хеттрик, но пропусна една изгодна ситуация. След това Ханзи Флик започна със смените.

В 81-та минута Алехандро Балде центрира от лявото крило, топката се отклони от крака на Камара и влезе в мрежата на швейцарците за пети път.

В добавеното време на срещата защитата на каталунците “заспа” и изспусна Жоао Монтейро зад гърба си. Крилото на швейцарците остана сам срещу Иняки Пеня и с хубав удар реализира. Попадението му обаче беше отменено заради засада.

Барселона - Йънг Бойс 5:0

1:0 Роберт Левандовски  8’

2:0 Рафиня 34’

3:0 Иниго Мартинес 37’

4:0 Роберт Левандовски 51’

5:0 Мохамед Али Камара 81’-автогол

Барселона: Пеня, Кунде, Кубарси (63 - Форт), Мартинес (84 - Куенка), Балде, Касадо, Педри (63 - Фати), Рафиня, Феран, Ямал (75 - Де Йонг), Левандовски (75 - Виктор)

Йънг Бойс: Келер, Хаджам, Зукру, Камара, Блум (57 - Атекаме), Лаупер, Коли (73 - Вирджиниус), Имери (82 - Лакоми), Угринич (58 - Ниасе), Монтейро, Итен (73 - Ганвула)