Барселона продължава да громи съперниците си в Ла Лига. Този път тимът на Ханзи Флик смачка с 5:1 Виляреал като гост. Роберт Левандовски и Рафиня вкараха по два гола, а още един добави Пабло Торе. Почетното попадение за "жълтата подводница" бе дело на Айосе Перес.

Барса е с пълен актив от 18 точки след 6-ия кръг на първенството, с 4 повече от втория Реал Мадрид. Виляреал пък допусна първа загуба и остана на 5-ото място с 11 точки.

Кадровите проблеми принудиха Флик да заложи на стартов състав с 19-годишния централен защитник Сержи Домингес, 22-годишния ляв бек Жерард Мартин и 21-годишния халф Пабло Торе.

В 8-ата топката се оказа в мрежата на Тер Щеген след прехвърлящ удар на Йереми Пино, но попадението не беше зачетено заради засада. Играчите в жълто продължиха да бъдат по-опасни и малко не им достигна, за да поведат в резултата. Първо Тер Щеген спаси удар на Никола Пепе, а веднага след това Кунде блокира добавка.

После дойде силен период за Барса. Първо Ямал удари греда, а след това с гола се разминаха последователно Рафиня и Педри. При следващия си шанс "блаугранас" вече поведоха. В 20-ата минута Пабло Торе изведе перфектно Левандовски, който без проблшесем реализира.

Малко след това полякът като по чудо не удвои, след като получи пас от Кунде на далечната греда. Получи се рикошет, след което вратарят Конде се намеси.

Барса стигна до втори гол в 35-ата минута, когато включване на Ерик Гарсия доведе до рикошет, а Левандовски бе най-съобразителен и отблизо с гръб към вратата насочи топката в мрежата, отбелязвайки шестия си гол в първенството.

Три минути по-късно домакините върнаха един гол чрез Айосе Перес, който беше точен на празна врата след грешка на Сержи Домингес.

В 43-ата минута Пепе се откъсна сам срещу Тер Щеген, но вратарят отрази удара му. При последвалия корнер обаче германският национал се контузи и беше заменен от Иняки Пеня. В последните секунди на първата част Айосе направи нов пропуск.

Малко след почивката Пепе бе точен с диагонален удар, но голът не бе признат заради засада на нападателя. Малко след това вратарят Пеня отрази друг силен шут на бившия играч на Арсенал, а домакините имаха и претенции за дузпа. В 52-ата минута пък напречната греда спаси каталунците след засичане на Пино.

В 58-ата минута Пабло Торе шутира, топката се отклони в тялото на Логан Коща и стана неспасяема за вратаря - 3:1 за Барса.

В 67-ата минута ВАР сигнализира за ситуация, при която Байи извърши нарушение срещу Ямал в пеналта. Реферът отсъди дузпа, но Левандовски уцели страничния стълб. Веднага след това Рафиня пропусна чиста възможност.

В ответната атака резервата Тиерно Бари бе точен с глава, но се оказа, че нападателят на Виляреал е бил в засада. Барса все пак стигна до четвърти гол в 75-ата минута, когато нов рикошет помогна на Рафиня да вкара. До края бразилският капитан на каталунците се разписа още веднъж след отлична асистенция на Ямал.