Монако спечели трофея „Жоан Гампер“ след гръмка победи над Барселона с 3:0 в мач, игран на Олимпийския стадион „Монтжуик“ в каталунската столица.

Преди началото на двубоя новото попълнение Дани Олмо бе представен на феновете.

Още в първата минута пред Пау Виктор се откри добър шанс, но той стреля неточно. В 16-ата минута Роберт Левандовски отправи удар от далечно разстояние. Вратарят на Монако спаси без проблеми.

По-активната игра на Барселона продължи, като 10 минути преди края на първата част Алехандро Балде проби добре отляво. Опитът му обаче не затрудни стража на отбора от Лига 1.

В 36-ата минута Марк Андре Тер Стеген трябваше да направи първото си спасяване. Той се намеси при изстрел на Бреел Емболо. Пет минути след началото на второто полувреме Ламин Камара откри резултата, a в 57-ата минута Емболо удвои. 15 минути по-късно Виктор не се възползва от още един добър шанс.

В 86-ата минута Монако стигна до трети гол. Кристиан Мависа отправи неспасяем удар към далечния ъгъл от наказателното поле.

„Каталунците“ записаха само 2 точни удара в двубоя и не успяха да стигнат до попадение.

Феновете на испанския тим освиркваха любимците си след края на двубоя.