Барселона постигна късна измъчена победа с 1:0 над Алавес като гост в мач от 22-ия кръг на испанската Ла Лига.
Двата отбора изиграха среща за забравяне, в която каталунците владееха топката, но нямаха представа какво да правят с нея в последната третина на терена на стадион "Мендисороса".
Домакините дори можеха да открият резултата точно преди паузата, но Понс би право в ръцете на тер Стеген. Към края на редовното време отново Алавес създаде голяма опасност, но Хоселу би покрай гредата с глава. В 87-ата минута Барса все пак се докопа до скъпоценното попадение, дело на Френки де Йонг.
Барса съкрати изоставането си от лидера Реал Мадрид (50 точки) и вече заема пета позиция с 35 пункта. Алавес е предпоследен със 17 точки.
Момчетата на Шави наложиха териториален превес още от самото начало и домакините не можеха да "пипнат" топката. Това обаче по никакъв начин не се отразяваше на интересните моменти, защото в първите десетина минути такива липсваха напълно.
Чак в 13-ата минута Барса сътвори нещо смислено - Педри центрира към наказателното поле, където Люк де Йонг стреля много зрелищно от воле, но покрай целта.
Новото попълнение Феран Торес реши да настройва мерника си и първата му стрелба се оказа доста разочароваща. После лидерът на средната линия на гостите Серхио Бускетс би с глава от дистанция, но се получи нещо като подаване за вратаря Фернандо Пачеко.
Точно в края на първото полувреме се стигна и до първата голова възможност, която за изненада за мнозина беше за Алавес. Пере Понс отне топката, напредна и се озова очи в очи с Марк-Андре тер Стеген, но острието на домакините би право в обсега на вратаря.
Началото на второто полувреме беше като първото - скука и липса на интересни моменти. Беше изминал час игра, когато Жерард Пике беше изпуснат от защитата на Алавес при статично положение, но испанецът изигра ситуацията като типичен бранител и не успя да отбележи.
Предимството на Барса се изразяваше в почти всички показатели, но в играта на отбора липсваше острота и фантазия. Двубоят продължаваше да бъде все така монотонен, а в 78-ата минута Алавес дори можеше да отбележи, но Хоселу стреля неточно с глава.
В 87-ата минута Барса все пак намери начин да накаже своя противник. Феран Торес получи пас зад защитата на Алавес и пусна за оставения напълно непокрит Френки де Йонг, който вкара на празна врата.
Алавес - Барселона 0:1
0:1 Френки де Йонг - 87'







Забраните на църковния празник на 15 декември
Времето днес: Предимно слънчево, градусите до 12°
Николай Станчев: Животозастраховането е в застой
Житейските стресови събития са сред най-честите фактори, отключващи депресията
Учени създадоха почти невидима изолация за прозорци
Нов радар за 230 000 евро всява ужас сред шофьорите
Смартфонът се оказва по-важен от двигателя
Сбогувахме се с тези коли през 2025
Плюсове и минуси на газовата уредба при дизеловите двигатели
Крис Сайборг предложи на Дакота Дичева супербитка
Роберта Хаджийска на полуфинал в Киенбаум
Франк Уорън с надежда за Фюри – Джошуа през 2026 г.
Пантоя се върна във фитнеса дни след контузията, реваншът с Уанг под въпрос (Видео)
Оценка на бъбречната функция – eGFR, креатинин и цистатин C
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Коментари
Напиши коментар14:01 | 24 апр 2024 г.
11:20 | 24 яну 2022 г.
09:18 | 24 яну 2022 г.
08:54 | 24 яну 2022 г.
08:41 | 24 яну 2022 г.
08:14 | 24 яну 2022 г.
07:49 | 24 яну 2022 г.
06:40 | 24 яну 2022 г.
06:39 | 24 яну 2022 г.
06:36 | 24 яну 2022 г.
Напиши коментар