Реал Мадрид победи с 2:0 Виляреал в мач от 9-и кръг на Ла Лига. Кралския клуб се изравни с Барселона по точки на върха в класирането благодарение на головете на Валверде и Винисиус.

Още в 14-ата минута Феде Валверде даде аванс на белите. Неговият удар се отклони в тялото на Алекс Баена и спря в мрежата на Жълтата подводница. От началото на сезон 2018-19 Валверде има най-много голове за Реал с удари от дистанция - 9.

В началото на второто полувреме Чуамени фаулира Тиерно Бари в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. В последствие решението се промени, защото нападателя на Виляреал беше в засада.

В 73-ата минута Винисиус Жуниор направи 2:0 и осигури победата. Това е неговият 87-и гол за Реал Мадрид, с което се изравни с Пруден на 25-о място във вечната ранглиста на реализаторите за Реал.

Това е 41-и пореден мач без загуба на Реал Мардид в Ла Лига. Кралският клуб е само на 3 срещи от абсолютния рекорд на Барселона (44).