Реал Мадрид постигна трудна победа с 2:0 като гост на Реал Сосиедад. “Кралете” не убедиха с играта си в пореден мач от началото на сезона, но този път ВАР им се притече на помощ и “покани” рефера Хуан Мартинес Мануера да отсъди две дузпи. Винисиус (58) и Килиан Мбапе (75) бяха безгрешни от бялата точка и донесоха ценната победа.

Преди това баските имаха доста сериозни положения за гол. Домакините удариха и три греди, а Тибо Куртоа също показа високата си класа.

Така преди останалите мачове от кръга Реал е временно на второто място в класирането с 11 точки. Води Барселона с 12 и мач по-малко - гостуване утре на Жирона. Реал Сосиедад е на 16-то място с 4 точки.

Домакините започнаха силно срещата, но защитата на Реал се справяше добре с противниковите атаки. Първото по-сериозно положение за гостите беше след четвърт час, когато Мбапе отправи опасен удар, но Алекс Ремиро спаси. Малко след това испанецът направи ново спасяване след шут на Килиан.

В 25-та минута Лука Сучич разтресе напречната греда с мощен удар от границата на наказателното поле. След още 9 минути и Шералдо Бекер имаше нещастието да види как топката се отклонява в гредата. Нападателят оправи страхотен удар, а Куртоа успя да отклони леко топката.

До края на полувремето Кубо също имаше изгодна възможност, но и той не успя да завърши добре атаката.

Реал Сосиедад започна силно и второто полувреме, а Сучич отново имаше страхотна липса на шанс. Халфът проби в наказателното поле на Реал, стреля технично покрай Куртоа, но отново топката се отклони в гредата.

В 58-та минута от нищото Реал Мадрид получи право да изпълни дузпа. Арда Гюлер стреля от границата на наказателното поле, Серхио Гомес опита да се предпази, но игра с ръка. Реферът на срещата Хуан Мартинес Мануера се възползва от ВАР и посочи бялата точка.

Винисиус пое отговорността да изпълни отсъдената дузпа и въпреки че Алекс Ремиро хвана ъгъла и дори докосна леко топката, бразилецът реализира за 1:0.

Баските опитаха да изравнят резултата и малко след това Найеф Агер беше изпуснат в наказателното поле на Реал и насочи добре топката с глава, но Куртоа отрази.

В 75-та минута Реал получи нова дузпа, този път по-спорна. Винисиус се свлече в наказателното поле след сблъсък с Аранбуру. Реферът отново не отсъди нищо в началото, но след намесата на ВАР бързо отсъди дузпа. Този път Мбапе получи правото да изпълни и с хладнокръвен удар направи 2:0.

До края опитният отбор на Реал уби темпото и владееше топката, а в заключителните минути дори можеше да вкара трети гол. Опасен далечен удар на Модричз обаче беше отразен с мъка от Алекс Ремиро.

Реал Сосиедад - Реал Мадрид 0:2

0:1 Винисиус 58’-дузпа

0:2 Килиан Мбапе 75’-дузпа

Реал Сосиедад: Ремиро, Аранбуру, Субелдия, Агер (75 - Пачеко), Лопес (78 - Муньос), Субименди, Сучич (75 - Туриентес), Бекер (63 - Беренечеа), Кубо, Гомес, Садик (63 - Оскарсон)

Реал Мадрид: Куртоа, Менди, Рюдигер, Милитао, Карвахал, Модрич, Валверде, Диас, Гюлер (77 - Васкес), Винисиус, Мбапе (89 - Ендрик)