Реал Мадрид ще купи 34-годишния нападател Хоселу, който играе за Кралския клуб под наем от Еспаньол, съобщават испанските медии.

Плащането от 1,5 милиона евро, включено в опцията за откупуване за задържане на Хоселу, няма да представлява проблем за Реал Мадрид. Клубът също е доволен от отношението на играча към клуба. Въпреки че Ендрик и евентуално Килиан Мбапе ще се присъединят към отбора, Хоселу, според ръководството, предлага различен стил на игра в атака и също има място в отбора.

Хоселу се превърна в герой, отбелязвайки два гола в полуфинала на Шампионската лига с Байерн. 34-годишният нападател влезе като резерва и  вкара първия гол в 88-ата минута и втория в 90+1-вата минута за победата с 2:1.

Хоселу се присъедини към Реал Мадрид от Еспаньол през юли 2023 г. под наем до края на сезон 2023/2024.

Този сезон Хоселу изигра 47 мача, вкара 16 гола и даде три асистенции.

Снимка: БГНЕС