Реал Мадрид започна сезона в Ла Лига с хубава победа 2:0 като гост на коравия Атлетик Билбао. Головете паднаха още през първото полувреме, когато Родриго (28) и Джуд Белингам (36) донесоха спокойствие за “кралете”. Така англичанинът реализира още в дебюта си за Реал, а отделно играта му в мача даде много надежди на феновете на клуба.

Лошата новина за гостите бе контузията на Едер Милитао в началото на второто полувреме. Бразилецът получи вероятно тежка травма в коляното и напусна просълзен терена. В следващия кръг Реал гостува на Алмерия, докато Атлетик Билбао има визита на Осасуна.

Карло Анчелоти излезе без типичен централен нападател и с нова схема на игра - с ромб в центъра и Винисиус и Родриго изнесени напред. Донякъде изненадващо на пейката останаха и Лука Модрич, и Тони Кроос. На вратата пък застана Андрий Лунин, тъй като титулярният страж Тибо Куртоа получи тежка контузия през седмицата. Именно заради това преди срещата играчите на Реал излязоха със специални екипи на загрявката с надпис: “Много сила, Тибо”.

Реал контролираше темпото от първите минути и след ранни шансове на Валверде и Алаба се стигна до 28-та минута, когато поведе в резултата. Капитанът на гостите Карвахал намери в наказателното поле Родриго, който с мощен удар в близкия ъгъл направи 1:0.

В 35-та минута Унай Симон отрази опасен удар на Винисиус, а при последвалия корнер Реал удвои преднината си. Алаба центрира от ъгловия удар, а Джуд Белингам засече топката от въздуха. Англичанинът я заби в тревата, след което описа изящна парабола и влетя в мрежата зад Симон - 2:0.

Баските имаха шанс да се върнат в мача буквално в следващата си атака, когато Унай Гомес стреля през тялото на Едер Милитао, но право в ръцете на Лунин. Самият Милитао след това подсече Гомес и домакините имаха сериозни претенции за дузпа. Ситуацията бе разгледана с ВАР, но реферите не видяха основание да я отсъдят.

Домакините започнаха енергично второто полувреме, а само пет минути след подновяването на играта Едер Милитао получи сериозна контузия. Бразилецът усука лошо коляното си при едно единоборство и се строполи на тревата. Секунди по-късно напусна терена просълзен.

Реал опита да контролира играта, като опитваше с бързи контраатаки да вкара трети гол. Изгодни ситуации пропуснаха Родриго и Винисиус. В първата ситуация двамата бразилци не успяха да се справят срещу двама защитници на домакините, а в 71-та минута Симон отрази опасен удар на Вини.

До края Атлетик опита да върне поне един от головете, но Сансет и Беренгер не успяха да се възползват от изгодни ситуации.

Атлетик Билбао - Реал Мадрид 0:2
0:1 Родриго 28’
0:2 Джуд Белингам 36’

Атлетик Билбао: Симон, Де Маркос, Вивиан, Паредес, Лекуе (71 - Гарсия), Галарета, Весга (64 - Ерера), Н. Уилямс (46 - Беренгер), Гомес (46 - Сансет), Муниаин (46 - Гурусета), И. Уилямс

Реал Мадрид: Лунин, Карвахал, Милитао (50 - Рюдигер), Алаба, Гарсия, Валверде, Камавинга (71 - Кроос), Чуамени, Белингам, Родриго (80 - Хоселу), Винисиус (79 - Модрич)