Реал Мадрид и Виляреал завършиха наравно 2:2 в отложена среща от 17-ия кръг на испанската Ла Лига, играна на стадион "Ел Мадригал".

Футболистите на треньора Сантяго Солари не започнаха добре двубоя и допуснаха гол още в 4-ата минута, който бе дело на Санти Касорла. "Белия балет" обаче бързо се взе в ръце и стигна до обрат, благодарение на Карим Бензема (7') и Рафаел Варан (20').

През втората част гостите така и не намериха играта си и трудно удържаха резултата, въпреки неуморните атаки на "жълтата подводница". В крайна сметка усилията на домакините се възнаградиха и Касорла се разписа за втори път в мача, донасяйки равенството за отбора си.

Така Реал остава на 4-ото място в класирането с актив от 30 точки, с 2 по-малко от отбора на Севиля, който е трети. Виляреал пък е на незавидното 17-о място с 16 пункта.

Двубоят започна добре за домакините, които започнаха със самочувствие и стигнаха до първа опасност в 3-ата минута. Самуел Чуквуезе проби отдясно и нанесе мощен шут по земя. Тибо Куртоа обаче бе покрил ъгъла си и спаси.

Само минута по-късно Виляреал поведе в резултата. Санти Касорла остана непокрит в наказателното поле. Бившият футболист на Арсенал получи топката и с техничен диагонален изстрел прати топката във вратата - 1:0.

Радостта на домакините обаче бе кратка, тъй като Карим Бензема изравни в 7-ата минута. Френският нападател опъна мрежата на Серхио Асеньо, след като засече с глава центриране отдясно на Лукас Васкес.

В 20-ата минута Реал стигна до пълен обрат. Тони Крос центрира от пряк свободен удар, където Рафаел Варан се извиси над всички. Французинът прати топката с глава към непокрития ляв ъгъл на Асеньо - 1:2.

В 33-ата минута Лука Модрич също прати топката във вратата. Голът му обаче бе отменен, тъй като хърватският носител на Златната топка за 2018 година бе в положение на засада.

В 43-ата минута Тибо Куртоа демонстрира способността си да разчита играта и предотврати опасност, след като Хауме Коста беше близо до достигането на опасна извеждаща топка. Така първото полувреме завърши без повече голове.

През втората част гостите постепенно започнаха да доминират в средата на терена и стигнаха до нова опасност в 50-ата минута. Бензема получи топката на границата на наказателното поле и шутира, но неточно.

Минута по-късно футболистите на Виляреал претендираха за дузпа. Жерард Морено бе блъснат и повален на земята от Дани Карвахал, но съдията Пабло Гонсалес Фуертес прецени, че играта е чиста.

В следващите минути домакините леко вдигнаха темпото и започнаха да поглеждат все по-често към вратата на Куртоа. В 61-ата Мигел Лаюн достави хубаво центриране дълбоко в наказателното поле. Карвахал обаче внимаваше и изчисти в ъглов удар.

Четири минути по-късно Жерард Морено опита мощна тупалка от границата на наказателното поле. Топката обаче мина на сантиметри от лявата греда.

В 71-ата минута Виляреал стигна до нова опасност. Алваро се извиси високо при центриране от корнер и отправи опасен удар с глава от точката на дузпата, но топката мина покрай десния страничен стълб.

В 82-ата минута Санти Касрорла отново се измъкна от защитата на "белия балет". Бързоногият футболист засече с глава центриране отляво и прати топката зад гърба на Куртоа.

Виляреал - Реал Мадрид 2:2

Голмайстори: Санти Касорла (4', 82'), Карим Бензема (7') Рафаел Варан (20')

Виляреал: Асеньо, Лайун, Алваро, Руис, Коста, Чукуезе, Касерес (Екамби 64'), Фуего (Тригерос 82'), Форналс, Касорла, Морено (Бака 69')
Треньор: Луис Гарсия

Реал: Куртоа, Карвахал, Варан, Рамос, Марсело, Модрич (Валверде 64'), Касемиро, Кроос (Винисиус 87'), Лукас Васкес, Бейл (Иско 46'), Бензема
Треньор: Сантяго Солари