Реал (Мадрид) се реваншира по прекрасен начин на феновете си за нелепата загуба от Еспаньол в миналия мач на тима, след като отборът постигна успех с 3:1 над Хетафе.

Това стана в среща от 27-ия кръг на испанската Примера дивисион, която се игра на "Сантяго Бернабеу".

След този мач Реал е 3-и в класирането с 54 точки и е на 7 точки зад втория Атлетико Мадрид.

Бейл откри в 24-ата минута, а Роналдо добави два гола за успеха на своите в 45-ата и 78-ата минути.

Попадението на гостите бе дело на Портийо от дузпа в 65-ата минута, а освен това тимът доигра мача с човек по-малко заради червения картон на Реми в 47-ата минута.

Срещата започна с домакински натиск на "кралете", като отборът на Зинедин Зидан наложи преса над противника си още от началото.

Роналдо прати топката във вратата след 15 минути игра, но попадението му не бе зачетено заради заасада.

Малко след това обаче гостите бяха близо до гол, но ударът на Родригес попадна право в ръцете на Навас.

Все пак обаче всичко за Реал си дойде на мястото в 24-ата минута.

Бейл даде аванс на "кралете' при първата сериозна опасност пред вратата на Хетафе

При едно добро центриране и не добре изчистена топка, уелсецът успя да се възползва и с удар от точката на дузпата откри.

В 39-ата минута той бе на косъм да вкара и втори гол, но се размина с топката след подаване на Бензема.

В самия край на полувремето и Роналдо успя да се разпише, след като бе изведен сам срещу вратаря и не сгреши от няколко метра.

Малко след подновяването на играта Реми можеше да намали, но Навас успя да се справи с удара му.

В 47-ата минута той удари с ръка в лицето Навас и в крайна сметка бе изгонен от съдията след втори жълт и червен картон.

В 64-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Начо срещу Молина в наказателното поле.

Портийо застана зад топката и без проблеми вкара топката в мрежата и намали изоставането на тима му.

В 70-ата минута Роналдо бе на косъм да вкара, но принуд Мартинес да направи феноменално спасяване.

Точно осем минути след това Роналдо вкара и втория си гол в мача, за да оформи крайния резултат. Той бе точен след удар с глава при перфектно центриране в наказателното поле.