Реал Мадрид навлиза в настроение в най-подходящия момент - преди домакинството на ПСЖ в осминафиналите на Шампионската лига. Кристиано Роналдо наниза хеттрик за победата с 5:2 над Реал Сосиедад. Първи него от началото на сезона в Ла Лига.

“Кралете” свършиха огромна част от своята работа още през първото полувреме, когато вкараха цели 4 гола, включително на Лукас Васкес в 50-та секунда на двубоя. Освен две попадения на Роналдо за Реал през първата част вкара и Тони Кроос. След почивката CR7 оформи хеттрика си, докато гостите реализираха почетните си попадения чрез Баутиста Оргийес и Асиер Ияраменди.

Успехът качи временно Реал Мадрид до 3-то място в класирането с 42 точки, на две пред Валенсия и на цели 16 зад лидера Барселона. И двата отбора обаче имат мачове утре. Радващата новина за Зинедин Зидан и феновете на “Кралете” все пак е възвърнатото самочувствие след несполучливите игри в последните месеци.

Реал Мадрид започна вихрено и след само 50 секунди игра вече водеше в резултата. Кристиано Роналдо центрира от лявото крило, а Лукас Васкес успя да засече топката с глава и да я прати зад Херонимо Рули. Натискът на “Кралете” не спираше и малко по-късно Карим Бензема удари греда след подаване на Марсело.

Вторият гол все пак не закъсня. Кристиано Роналдо се разписа в 27-та минута, след като бе намерен от Марсело на метри от голлинията и португалецът хладнокръвно реализира 550-то си попадение в професионалния футбол, 427 от тях за Реал Мадрид.

Вихрушката пред вратата на баските не спираше и в 33-та минута Кристиано можеше да вкара за втори път, но уцели гредата. Малко след това Тони Кроос направи 3:0. След поредната бърза атака на домакините германският национал бе намерен на границата на наказателното поле от Васкес и в типичен стил с фалцов удар не остави шансове на Рули. И за да бъде вечерта перфектна на Реал, CR7 поправи мерника си и вкара второ попадение в 37-та минута. Кроос центрира от ъглов удар, а Роналдо с глава направи 4:0.

Баските опитаха да променят нещо на “Бернабеу” през втората част, но Хуамни удари греда след удар с глава. Натискът на Реал пък поспря, а и Зинедин Зидан направи няколко смени, гледайки към домакинството на ПСЖ в среда.

Реал Сосиедад все пак стигна до почетно положение в 74-та минута. Оярсабал изведе Бутиста Оргийес сам срещу Кейлор Навас и нападателят технично преодоля вратаря на домакините за 4:1.

До края на срещата въпросът бе дали Роналдо ще оформи своя хеттрик. Отговорът бе да! В 80-та минута удар на резервата Гарет Бейл бе отклонен от Рули, но Кристиано внимаваше в ситуацията и стигна най-бързо до топката. Миг по-късно тя бе в мрежата на Реал Сосиедад за 5-ти път.

Баските вкараха и втори гол, а негов автор бе Асиер Ияраменди. Бившият полузащитник на Реал Мадрид реализира в 83-та минута след разбъркване в наказателното поле на домакините след центриране от ъглов удар. В добавеното време на срещата Карим Бензема пропусна буквално на метър от голлинията и бе освиркван от публиката. С това действие на французина бе сложен и краят на мача.

Реал Мадрид - Реал Сосиедад 5:1

1:0 Лукас Васкес 1’

2:0 Кристиано Роналдо 27’

3:0 Тони Кроос 34’

4:0 Кристиано Роналдо 37’

4:1 Баутиста Оргийес 74’

5:1 Кристиано Роналдо 81’

5:2 Асиер Ияраменди 83

Реал Мадрид: Навас, Карвахал, Варан, Рамос, Марсело, Васкес (63 - Иско), Модрич (63 - Ковачич), Кроос, Асенсио (73 - Бейл), Бензема, Роналдо

Реал Сосиедад: Рули, Де ла Бела, Навас, Елустондо, Одрисола, Сурутуса (60 - Субелдия), Ияраменди, Оярсабал, Каналес (60 - Оргийес), Прието, Хуамни (86 - Гуриди)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/OFridkcZgH4" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>