Реал Мадрид изигра един от най-слабите си мачове за годината, но Икер Касияс направи едно от най-блестящите си представяния в кариерата си за да позволи на отбора си да спечели с 2:0 домакинския си мач срещу Сарагоса.Гостите, които са на 3 точки над линията на изпадащите, тотално надиграха лидера в класирането през почти целия мач. Те отправиха истинска канонада от изстрели към Касияс, но той просто бе заключил вратата си.Така с голове на Ван Нистелрой и Робиньо през второто полувреме Шампионът на Испания успя да вземе много трудна победа и да възвърне аванса си от 7 точки пред вечния съперник Барселона.Още от самото начало гостите напипаха пролуките в отбраната на Реал и започнаха да обстрелват Касияс. В 20 минута Луксен стреля от 25 метра покрай гредата. След това съдията правилно отмени гол на Сарагоса, тъй като Оливейра направи добавка на отразения на Диего Милито удар, но по време на изстрела бе зад защитата.В 25 минута пък Касияс трябваше да се намесва решително, като отби удар на излезлия сам срещу него Милито. До края на полувремето Серхио Гарсия на два пъти обстрелва Касияс, а статистиката на почивката бе красноречивото 6-1 удара в полза на Сарагоса.През второто полувреме ситуацията на терена не се промени много. Дори и влизането в игра на Гути на мястото на Снайдер не съживи много играта на Реал и отново главното действащо лице бе Икер Касияс. Вратарят на Реал изби далечен изстрел на Сапатер и удар с глава от упор на бившия играч на мадридчани Диого. В 61 минута и гредата дойде на помощ на стража на домакините, като диагонален изстрел на Оливейра матира Касияс, но срещна страничния стълб на вратата зад него.Голът за Сарагоса изглеждаше, че ще падне всеки момент а ударите към Касияс бяха станали вече 16. Тогава обаче противно на логиката Реал вкара гол, който обърна всичко.В 65 минута Робиньо блесна с чудесен пробив в наказателното поле, центрира във вратарското поле и там от 2 метра Рууд ван Нистелрой забоде безпощадно топката в мрежата.Голът вдъхна малко увереност в играчите на Реал и те започнаха да разиграват по-добре топката в центъра на терена, но Сарагоса не бе свършила с опасностите и Марсело с шпагат в последните секунди открадна топката точно преди Милито да я засече от два метра във вратата.Всичко обаче свърши в 77 минута, когато Робиньо направи поредния си магически пробив и сам го материализира с гол. При една контраатака той и Нистелрой се озоваха срещу двама играчи на Сарагоса. Робиньо надбяга Серхио, а другият защитник се опитваше да предотврати пас към холандеца. Робиньо обаче задържа топката и след като навлезе в наказателното сам простреля вратаря.При следващата атака резултатът можеше да стане класически, като Нистелрой финтира защитник в наказателното и подаде към Раул, но капитанът на Реал засече топката на метър встрани от гредата.В самия край на мача остана време за нови две блестящи намеси на Касияс. Първо след грешка на Серхио Рамос Диого отправи снаряд от малък ъгъл, но вратарят изби в корнер. След това в самото продължение изстрел от фаул на Милито прехвърли стената и се насочи точно в долния ъгъл, но Касияс направи невероятен плонж и с една ръка изби топката.Реал Мадрид: Касияс, Марсело, Канаваро, Рамос, Хайнце (17 Торес) , Диара, Снайдер (54 Гути), Баптища (79 Гаго), Робиньо, Раул, Ван НистелройСарагоса: Сезар, Диого, Серхио, Аяла, Хуанфран, Селадес (74 Оскар), Сапатер, Луксен, Милито, Серхио Гарсия (76 Габи), Оливейра