Ливърпул разнебити с 5:1 Уест Хям на "Анфийлд" и започна с впечатляваща победа защитата на трофея "Карабао Къп".

Изненадващо лондончани дръпнаха в резултата след автогол на Джаръл Куанса в 21-ата минута, но това само разяри "мърсисайдци", които бързо изравниха чрез Диого Жота в 25-ата.

През второто полувреме Ливърпул се размихри и тотално разнебити "чуковете". Жота вкара нов гол в 49-ата, а Мохамед Салах направи 3:1 в 74-ата минута. Коди Гакпо оформи крайното 5:1 с две бързи попадения в самия край на мача.

Трябва да се отбележи, че гостите играха в намален състав след 76-ата минута, когато Едсон Алварес си изкара втори жълт и респективно червен картон.

Както е известно, Ливърпул е най-успешният клуб в историята на Купата на лигата, като до момента има 10 спечелени трофея.

Победата над Уест Хям пък бе втора разгромна само за няколко дни, след като през уикенда момчетата на Арне Слот треснаха Борнемут с 3:0 във Висшата лига.