Ливърпул победи с 3:0 Борнемут в мач от 5-ия кръг на Висшата лига и поне за 24 часа излезе на върха във временното класиране. Луис Диас се разписа на два пъти, а още един гол за класическия успех добави Дарвин Нунес.

В 4-ата минута гостите смълчаха „Анфийлд". Джъстин Клуйверт опита удар, но вместо това направи пас към Антоан Семеньо, който вкара отблизо и първоначално реферите зачетоха попадението. След преразглеждане обаче се видя, че нападателят на "черешките" е в засада и голът бе отменен.

„Червените“ отговориха с удар на Анди Робъртсън, който обаче бе неточен. Веднага след това Луис Диас нанесе силен изстрел, но Кепа Арисабалага изби над напречната греда. Испанският вратар трябваше да се намесва още веднъж, спасявайки шут на Салах.

Борнемут показа, че тяма да е лесен съперник и пропусна отлична възможност. Еванилсон подаде към Семеньо, който шутира преди шпагата на Робъртсън, а Келехър направи великолепно спасяване. В 22-ата Луис Диас елиминира трима съперникови футболисти и стреля от малък ъгъл, но Кепа Арисабалага отрази с крак.

Ливърпул поведе в резултата в 27-ата минута след груба грешка на "черешките". Ибрахима Конате направи дълъг пас към Луис Диас, Арисабалага излезе неразчетено и колумбиецът го преодоля, след което вкара в опразнената врата. Само минута по-късно Диас удвои резултата, след като бе изведен от Трент Александър-Арнолд при бърза контраатака.

В 38-ата минута Салах подаде вдясно на Дарвин Нунес. Нападателят овладя и напредна, след което отправи красив изстрел по диагонала в далечния ъгъл, който не остави шансове на Кепа - 3:0.

След почивката Раян Гравенберх опита силен удар към вратата на гостите, но вратарят спаси. В 59-ата минута Салах шутира, а пред голлинията Керкез изби. 20 минути преди край официален дебют за Ливърпул направи Федерико Киеза. Малко след това италианецът отправи удар от движение след пас от друг влязъл като резерва - Коди Гакпо, но Кепа улови. После пък Киеза нацели гредите, но в крайна сметка бе отъседна засада.

Девет минути преди края Луис Синистера стреля опасно, а Келехър реагира блестящо и спаси. След корнера "черешките" можеха да вкарат, но топката се отби в гредата. В последните секунди „червените“ можеха да вкарат четвърти гол, но Арисабалага спаси удар с глава на Мак Алистър.

Така Ливърпул събра 12 точки и е с по-добра голова разлика от Манчестър Сити, който утре приема Арсенал в дербито на кръга. Борнемут пък е 13-ти с 5 точки.

Ливърпул – Борнемут 3:0

Голмайстори: 1:0 Диас (27). 2:0 Диас (28), 3:0 Нунес (38)

Ливърпул: Келехър, Александър-Арнолд, Ван Дайк, Конате, Робъртсън, Гравенберх, Собослай, Мак Алистър, Диас, Салах, Нунес

Борнемут: Кепа, Керкез, Забарни, Хуйсен, Араухо, Куук, Кристи, Таверниер, Клуиверт, Семеньо, Еванилсон