Ливърпул продължава с доброто си представяне под ръководството на новия мениджър Арне Слот, след като постигна втора победа от началото на сезона във Висшата лига и има пълен актив от 6 точки.

На своя стадион "Анфийлд" мърсисайдци надделяха с 2:0 над Брентфорд, а головете вкараха Луис Диас в 13-ата минута и Мохамед Салах в70-ата.

Така "червените" записаха и втора "суха мрежа" и имат пълен актив от 6 точки. С толкова са още шампионът Манчестър Сити, Арсенал и Брайтън.

В следващия кръг за Ливърпул на Слот предстои и първо голямо дерби - гостуване на Манчестър Юнайтед на 1-ви септември.

Началото бе мечтано, след като Диого Жота изведе Луис Диас в коридор, колумбиецът напредна с топка в крака и с премерен шут не остави шансове на Марк Флекен.

До края на полувремето играта бе по-скоро равностойна. След паузата обаче "червените" увеличиха оборотите и напрежението пред Флекен неимоверно се покачи.

Въпреки това, колегата на нидерландеца от отсрещната страна - Алисон, беше принуден да се намесва след удар с глава в близост до вратата си. Все пак, натискът на домакините даде резултат в 70-та минута, когато Диас намери Мохамед Салах, а египтянинът не чакаше втора покана и преодоля елегантно Флекен за 2:0.

До края нямаше кой-знае колко любопитни ситуации пред двете врати и така Ливърпул спечели отново, след като на старта надви новака Ипсуич със същия резултат на "Портманд Роуд".

Снимка: БГНЕС