Ливърпул победи с 2:1 Арсенал в мач от предсезонната подготовка двата състава в САЩ. Египетската звезда на мърсисайдци Мохамед Салах откри резултата в 13-ата минута, а Фабио Карвальо удвои в 34-ата минута.

Пет минути преди края на полувремето Кай Хавертц намали изоставането на Арсенал, след като засече в мрежата асистенция на Мартин Йодегор.

През второто полувреме нови голове не паднаха и Ливърпул записа втори пореден успех, след като преди това спечели с 1:0 срещу Бетис. На 4 август мърсисайдци излизат срещу св Манчестър Юнайтед от 2:30 часа българско време, докато "артилеристите" ще играят три дни по-късно срещу германския шампион Байер (Леверкузен).

Срещата се игра на стадион “Линкълн Файненшъл Фийлд” във Филаделфия, Пенсилвания (САЩ).