Ливърпул впечатли, постигайки сензационно лесна победа с 4:0 срещу испанския шампион Барселона в мач от приятелския турнир Интернешънъл Чемпиънс Къп, който се игра на стадион "Уембли" пред близо 90 000 души.

Мърсисайдци стартираха агресивно от първите секунди и откриха резултата чрез Садио Мане, който завърши много добра комбинация на своя отбор. В средата на първото полувреме Барса можеше да изравни, но Лео Меси нацели гредата.

Ливърпул направи вихрен старт на второто полувреме и вкара две попадения в рамките на две минути. Първо Масчерано си вкара автогол след центриране на Мане, а след това Дивок Ориги се разписа след поредната груба грешка в отбраната на "блаугранас".

В добавеното време на срещата Марко Груич вкара страхотен прехвърлящ гол с глава, намирайки горния десен ъгъл.

Момчетата на Юрген Клоп влязоха много по-добре в срещата и можеха да открият резултата след само 24 секунди, но Жоржиньо Вайналдум стреля покрай страничната греда. После Клайн центрира остро отдясно, но Тер Стеген излезе и пресече.

Четвърт час след началния съдийски сигнал "червените" откриха резултата напълно заслужено. Арда Туран сбърка в средата на терена и англичаните контраатакуваха. Топката мина през Роберто Фирмино и Адам Лалана, а останалият на позиция за стрелба Садио Мане не сбърка и препарира Тер Стеген.

В средата на първото полувреме Лионел Меси беше много близо до изравняване на резултата. Топката стигна до аржентинеца след пас на Луис Суарес, но петкратният носител на Златната топка нацели страничната греда отблизо!

След това Арда Туран отправи плътен изстрел от двайсетина метра, но Миньоле успя да спаси. Джеймс Милнър предотврати добавка, изчиствайки пред футболист на Барселона. На отсрещната врата Филипе Коутиньо пък би високо.

Пет минути преди почивката Мунир пусна страхотен диагонален пас за Луис Суарес и той почти веднага стреля мощно, но Симон Миньоле демонстрира чудесен рефлекс и спаси.

Веднага след подновяването на играта Ливърпул нанесе два удара по своя противник в рамките на две минути!

Жереми Матийо сбърка и позволи на Дивок Ориги да чукне с пета към Садио Мане и нападателят центрира остро отдясно към Джордан Хендерсън. Хавиер Масчерано се опита да избие, но насочи топката в собствената си врата.

Още при следващата си атака Ливърпул стигна до трети гол. Матийо подаде спорно за Серхио Бускетс, който загуби топката и Ориги се оказа на стрелкова позиция след пас на Кевин Стюърт. Останал сам срещу Клаудио Браво, белгиецът не сбърка.

В 52-ата минута фиаското за каталунците можеше да придобие чудовищни размери, но Роберто Фирмино направи непростим пропуск, оставайки сам срещу Браво след пас на младия Стюърт.

Мунир навърза няколко играчи на противника в средата на второто полувреме и се нагласи да стреля, но беше блокиран в наказателното поле. На отсрещната врата Садио Мане беше близо до втория си гол в мача, но техничният му удар с левачката мина покрай вратата!

Барселона успя да се събуди и създаде прилична акция, при която Меси засече центриране отдясно, но беше блокиран. Луис Суарес стреля около дъгата и се получи рикошет, след който Мунир не успя да направи добавка.

Веднага след това уругвайският снайперист беше заменен и аплодиран от целия стадион, като феновете на Ливърпул показаха, че все още изпитват топли чувства към бившия футболист на тима.

В добавеното време на двубоя Марко Груич оформи крайния резултат, реализирайки феноменално попадение с глава. Той получи топката от Маркович и прехвърли Клаудио Браво с параболичен удар.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/zjhMTiIaStw" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Ливърпул - Барселона 4:0

1:0 Садио Мане - 15'
2:0 Хавиер Масчерано - 47', автогол
3:0 Дивок Ориги - 48'
4:0 Марко Груич - 93'

Ливърпул: Миньоле, Ловрен, Клаван, Клайн, Милнър (Морено - 42'), Джан (Стюърт - 46'), Лалана (Хендерсън - 46'), Вайналдум (Груич - 72'), Коутиньо (Ориги - 46'), Фирмино (Ингс - 72'), Мане (Маркович - 72')

Барселона: Тер Стеген (Браво - 46'), Масчерано (Пике - 60'), Матийо, Видал (Роберто - 46'), Камара (Дин - 60'), Бускетс (Ракитич - 60'), Арда (Иниеста - 60'), Денис Суарес (Сампер - 75'), Меси (Алфаро - 75'), Мунир, Луис Суарес (Мухика - 75')