Ливърпул не се даде на "Олд Трафорд" в мача реванш с Манчестър Юнайтед в Лига Европа. "Мърсисайдци" стигнаха до равенство 1:1 във втория епизод да английското дерби и с общ резултат 3:1 се класират за четвъртфиналите на турнира. След пасив от два гола в първия двубой "червените дяволи" тръгнаха за обрат с гол от дузпа на Марсиал в 32-ата минута.

В края на полувремето обаче брилянтен изравнителен гол на бразилската звезда на Ливърпул Фелипе Коутиньо отчая Юнайтед. Със смела игра и по-добра, както обеща мениджъра Юрген Клоп, "мърсисайдци" можеха и да победят на "Олд Трафорд", но и равенството им стигна, за да продължат напред.

Двата отбора оправдаха очакванията за нов зрелищен мач, както преди седмица на "Анфийлд". След безлично представяне тогава, Юнайтед този път се хвърли с всички сили за победа и повече голове. Ливърпул обаче действаше стабилно в защита.

В 19-ата минута Юнайтед стигна до първа сериозна опасност. Играещият като защитник за Ливърпул Джеймс Милнър изпусна в наказателното поле Джеси Лингаард, който стреля с глава, но Миньоле прояви отличен рефлекс и изби в корнер. В следващата атака на домакините след разбъркване в наказателното поле на Ливърпул Мата от десетина метра стреля опасно покрай гредата.

Не след дълго Ливърпул опита ответен удар Коутиньо стреля опасно от границата на наказателното поле, но Де Хеа с блестящ плонж спаси. Секунди след това испанецът улови коварен далечен шут на Фирмино.

В 31-ата минута Юнайтед тръгна към мечтания обрат. Марсиал нахлу в наказателното поле и бе спънат от Натаниел Клайн, а съдията Мажич заслужено отсъди дузпа. Фаулираният французин застана зад топката и с безкомпросен удар открии резултата - 1:0!

Малко след това Ливърпул бе близо до изравнителен гол, но късметът обърна гръб на "мърсисайдци". Със страхотен фалцов удар от пряк свободен удар по диагонала Стъридж удари горната греда. В 41-ата минута гостите направиха нов голям пропуск. Брилянтна атака през центъра разцепи защитата на домакините, но измъкналият се сам срещу вратата Хендерсън стреля високо в аут

В самия край на пулувремето силната игра на Ливърпул все пак даде резултат. Бразилският техничар Фелипе Коутиньо нахлу в наказателното поле, счупи с финт кръста на защитника Варела и брилянтно копна топката над вратаря Де Хеа за 1:1.

Така двата отбора се оттеглиха с равенство на почивката, а на Юнайтед му трябваха цели три гола, за да се класира напред.

През второто полувреме Юнайтед отново опита да натисне съперника, но последния удар на "червените дяволи" куцаше. Младокът Маркъс Рашфорд също се отчете с пропуск от удобно положение в наказателното поле. В 60-ата минута Фелайни засече центриране, но ударът му с глава бе право в ръцете на Миньоле.

В последните двайсетина минути Юнайтед загуби надежда за обрат, а Ливърпул можеше дори да стигне до победата. Няколко отлични спасявания на Де Хеа след удари на Коутиньо обаче запазиха равенството 1:1.

Манчестър Юнайтед - Ливърпул 1:1

1:0 Марсиал 32'-дузпа
1:1 Коутиньо 45

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Варела (46 - Валенсия), Смолинг, Блинд, Рохо (62 - Рохо), Карик (70 - Швайнщайгер), Фелайни, Лингаард, Мата, Марсиал, Рашфорд

Ливърпул: Миньоле, Клайн, Ловрен, Сако, Милнър, Хендерсън (71 - Алън), Джан, Коутиньо, Лалана, Фирмино (85 - Бентеке), Стъридж (68 - Ориги)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/36Ye9ZBLikE" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>