Манчестър Юнайтед победи Фулъм с 1:0 в среща от първия кръг на новия сезон в английската Висша лига.

В герой за "червените дяволи" се превърна новото нидерландско попълнение Джошуа Циркзее, вкарал единственото попадение на стадион "Олд Трафорд"в 87-та минута след асистенция на Алехандро Гарначо.

Циркзее, който преди време игра за Байерн Мюнхен и подсили Юнайтед от Болоня през юли за близо 43 милиона евро, получи шанс за изява чак в 61-ата минута, когато замени Мейсън Маунт. Любопитното е, че записалият асистенция Гарначо влезе на терена заедно с Циркзее.

През първото полувреме домакините не успяха да вземат превес и Фулъм дори отправи няколко точни удара към вратата на Андре Онана, макар по-добрите положения бяха на сметката на манчестърци. Бруно Фернандеш обаче се изложи на два пъти сам срещу вратаря.

Манчестър Юнайтед натисна сериозно едва към края на двубоя и в 87-ата минута крепостта пред вратата на лондончани рухна. Циркзее засече центриране на Гарначо отдясно и с върха на бутонката си прати топката в долния десен ъгъл.

"Червените дяволи" дори можеха да вкарат и втори гол. Рашфорд и Гарначо излязоха сами срещу Бернд Лено, като англичанинът остави топката за Гарначо на празна врата, но последният изобщо не намери целта.

Взетите от Байерн Мюнхен защитници Нусаир Мазрауи и Матайс де Лихт дебютираха за Юнайтед, като мароканецът дори стартира като титуляр и остана на терена до 81-ата минута, когато замени именно Де Лихт.