Манчестър Юнайтед записа поредна минимално победата във Висшата лига. "Червените дяволи" на Ерик тен Хаг треснаха 1:0 новака Лутън.
Победното попадение отбеляза защитникът Виктор Линдельоф. Той бе точен в 59-ата мин.

С успеха Юнайтед се изкачи на 6-ото място в английския елит. Клубът от "Олд Трафорд" събра 21 точки. Съперникът им пък е точно над зоната на изпадащите - 16-и с 6 точки.

В 5-ата минута при първия корнер в двубоя, изпълнен от Бруно Фернандеш, топката срещна ръката на бранител на гостите, но след преглед с ВАР до дузпа не се стигна.

След 10 мин вратарят на гостите Камински отрази удар с глава на Хойлунд. Новото попълнение на Юнайтед засече центриране на Рашфорд, но стражът спаси.

В 36-ата минута гостите от Лутън аха да открият. Карлтън Морис стреля от точката на дузпа с глава, но Онана показа класа и изби.

Малко след това Гарначо се озова очи в очи срещу стража на гостите, но младият играч профука чудесната възможност.

Натискът на Юнайтед даде резултат през втората част. Резервата Мейсън Маунт изведе Рашфорд отдясно в 59-ата мин. Звездата на "червените дяволи" центрира остро по земя. Играч на Манчестър Юнайтед опита удар, който обаче бе блокиран. Топката се озова у Виктор Линдельоф, който от няколко метра прониза гостите.

В 70-ата мин играчите на Тен Хаг можеха да решат мача в своя полза. Рашфорд бе изведен след бърза контраатака, но английският национал стреля слаба и право в ръцете на вратаря на Лутън.

МАНЧЕСТЪР ЮН - ЛУТЪН 1:0

1:0 Виктор Линдельоф (59)

Стартови състави:

Манчестър Юн: 24. Онана, 20. Далот, 5. Магуайър, 2. Линдельоф, 15. Регилон, 39. Мактоминей, 14. Ериксен, 10. Рашфорд, 8. Фернандеш, 17. Гарначо, 11. Хойлунд

Лутън: 24. Камински, 15. Менги, 4. Локиър, 2. Ошо, 12. Каборе, 13. Накамба, 6. Баркли, 45. Даути, 30. Таунзенд, 7. Огбене, 9. Морис