Мениджърът на Манчестър Юнайтед Оле Гунар Солскяер остана доволен от победата с 2:1 над ЛАСК (Линц) в реванша от 1/8-финала в Лига Европа.
Така "Червените дяволи" се класираха за следващата фаза на турнира, която ще се проведе в Германия, а победителите ще се определят в един мач. Следващият съперник на англичаните е Копенхаген.
Норвежецът заяви, че целта пред тима му е да опита да спечели трофея във втория по сила турнир на УЕФА. Той бе дал почивка на доста от титулярите си в снощния мач.
"Знам, че футболистите имат нужда да играят, за да имат нужната острота. Някои от тези момчета не бяха играли от дълго време и това си пролича. Но ние спечелихме, дадохме възможност на младо момче да дебютира (б.р. - Теден Менги), това бе добра вечер.
Свършихме си работата. Играчите имат нужда от минути, за да отидем в Германия в добра форма и с увереност. Отиваме там с намерението да стигнем възможно най-напред.
Да се надяваме, че дори ще спечелим трофея. Знаем, че ни предстоят трудни мачове със сериозни отбори, първият от които е Копенхаген. Играл съм с треньора им Стале Солбакен и сме добри приятели. Говорихме си преди днешните мачове. Пожелахме си късмет и да се видим в Германия. Те си свършиха работата, ние също, така че гледаме напред.
Отборите на Стале винаги са добре организирани и срещу тях се играе трудно. Там има смесица от млади и опитни играчи. Той е изградил фантастичен отбор и няма да ни е никак лесно", заяви Солскяер, цитиран от БНР.







Киберстрахове връщат купувачите във физическите магазини
ПСС: Ясно, слънчево и тихо е времето в планините
Графика от 19-ти век с предупреждение: 2026 г. ни чака финансова криза
Използването на социалните мрежи намалява концентрацията при децата
Шефът на MI6 предупреждава Путин: Няма да изоставим Украйна
Изтеглянето на милиони мотори показва големия проблем на съвременните ДВГ
Как Mercedes-Benz W124 постави еталон с „несъвършените“ си огледала
Полицията в Дубай се сдоби с най-откаченото Ferrari Purosangue
Нов радар за 230 000 евро всява ужас сред шофьорите
Усман Нурмагомедов за бъдещето си в PFL: „През 2026 г. ще имам само два мача, после ще говорим“
„Идвам за златото“ – Ярослав Амосов заяви амбициите си за титлата на UFC
Само Петче: „Шлемът на Спартак ми доказва, че съм на правилния път“
Крис Сайборг предложи на Дакота Дичева супербитка
Щифтово изграждане на зъб – какво представлява и защо е необходимо?
Атеросклерозата – мултисистемно съдово заболяване с неблагоприятни последици
Нов антибиотик срещу полово предавани инфекции одобри FDA
Оценка на бъбречната функция – eGFR, креатинин и цистатин C
Коментари
Напиши коментар09:55 | 6 авг 2020 г.
09:47 | 6 авг 2020 г.
09:44 | 6 авг 2020 г.
Напиши коментар