Носителят на Лига Европа Аталанта пропусна дузпа и взе само 0:0 у дома срещу Арсенал в откриващ мач от Шампионската лига. Вратарят на артилеристите Давид Рая спаси удара от бялата точка на Матео Ретеги, както и добавката след това, за да запази точката за Арсенал.

Също както в сряда, когато Интер спря Манчестър Сити в Англия, и днес италианския отбор показа, че не отстъпва на могъщите грандове от Висшата лига. Не случайно миналия сезон Италия завърши с най-добрия коефициент в Европа.

Аталанта игра много дисциплинирано и стегнато. В мача нямаше много възможности, а Арсенал отправи общо 2 точни удара в целия мач.

Аталанта прие Арсенал на стадион "Гевис" в първия си мач от Шампионската лига от три години насам. Нерадзурите на Гасперини, които се радват на новооткрития преди седмица стадион, имаха сериозно предизвикателство срещу един от най-силните отбори в Европа.

Наставникът на лондончани Микел Артета не можеше да използва капитана Мартин Йодегор, който е с травма, за която се оказа, че е по-сериозна от очакваното и норвежеца ще отсъства „известно време“. Габриел Жезус бе титуляр.

За Аталанта на върха на атаката бяха Де Кетеларе, Лукман и Ретеги. Де Кетеларе още в началото можеше да си изпати, като хвана с ръце Мартинели, но рефера Тюрпен го пожали.

Единственото истинско положение за гол през първото полувреме бе един удар на Букайо Сака от фаул. Вратарят Карнезеки обаче реагира много добре на ниския шут на Сака в далечния ъгъл.

Второто полувреме започна ударно за Аталанта. В 49-ата минута домакините получиха дузпа. Едерсон нахлу в наказателното отляво и Томас Партей го дръпна в гръб за ръката. Реферът посочи бялата точка и макар ситуацията да бе прегледана повече от минута ВАР потвърди решението.

Зад топката застана Матео Ретеги. Натурализираният италианец обаче би слабо в долния ъгъл и Рая изби. Топката се върна към Ретеги, който с глава направи добавка, но вратаря на Арсенал с лъвски скок отново спря топката на голлинията.

Аталанта продължи да бъде по-активният отбор. Удар на резервата Куадрадо профуча покрай гредата на РАя. Колумбиецът имаше още един шанс отново с шут от воле. Габриел Мартинели пък пропиля най-чистото положение за Арсенал, като излезе сам отдясно, но стреля много високо.

АТАЛАНТА – АРСЕНАЛ 0:0

АТАЛАНТА: Карнезеки, Колашинац, Хиен, Джимсити, Дзапакоста (70 Беланова), Едерсон, Де Роон, Руджери (89 Самарджич), Де Кетеларе (61 Куадрадо), Ретеги (70 Дзаниоло), Луукман (89 Пашалич)

АРСЕНАЛ: Рая, Уайт, Салиба, Габриел, Тимбер (73 Калафиори), Сака (73 Стърлинг), Райс, Партей (58 Жоржиньо), Мартинели, Хаверц, Жезус (58 Тросар)