Арсенал започна с очакван и рутинен успех новия сезон във Висшата лига, след като победи Уулвърхемптън с 2:0 у дома. Букайо Сака бе героят с гол и асистенция.

Представянето на Артилеристите не беше чак толкова впечатляващо и Давид Рая трябваше да прави 3 сериозни спасявания, за да запази суха вратата си.

Микел Артета започна със същия състав, който победи Лион миналия уикенд, като Рикардо Калафиори остана на пейката за сметка на Олександър Зинченко. Мартинели и Хаверц бяха предпочетени пред Тросар и Жезус в атака. За Вълците основният им нападател Матеуш Куня бе резерва с лека контузия.

Домакините доминираха още от началото, но стигнаха до първата добра ситуация в 15-ата минута, когато Букайо Сака се измъкна и стреля в близкия ъгъл, но Са успя да спаси.

Последва неточен удар на Бен Уайт, а и нов опит на Сака, с който вратарят на гостите се справи. Райс също не бе точен, след което логичното се случи. В 25-ата минута Сака получи пространство отдясно и центрира отлично, а Кай Хаверц бе на точното място и прати топката във вратата.

Последва подобрение в действията на Вълците и в 36-ата минута те бяха много близо до изравняването. Хуан центрира и Странд Нилсен отклони силната топка с глава, но Давид Рая показа фантастичен рефлекс и успя да избие. До почивката имаше време за още една ситуация пред Мартинели, чийто удар бе отклонен над вратата и в крайна сметка паузата дойде при 1:0.

След паузата нещата не се промениха и лондончани продължиха да атакуват. Томас Партей стреля неточно, а Мартин Йодегор  накара Са да спасява изстрела му. В 68-ата минута влезлият Матеуш Куня стреля твърде слабо от добра позиция и Рая се намеси солидно.

В крайна сметка обаче в 74-ата минута падна спасителния втори гол. Сака получи вдясно, нагласи топката на левия си крак и намери близкия ъгъл на вратата. След Вълците се опитаха, като в самия край стигнаха да още едно чисто положение, но тогава ударът на Даниел Поденс бе отразен от Рая за крайното 2:0.

Арсенал – Уулвърхемптън    2:0

1:0    Хаверц 25
2:0    Сака 74

Арсенал: Рая, Уайт, Салиба, Габриел, Зинченко (69 Тимбер), Партей, Райс (85 Жезус), Йодегор, Сака (80 Тросар), Хаверц, Мартинели
Уулвърхемптън: Са, Дохърти, Москера, Тоти, Аит-Нури (84 Сарабиа), Лемина, Белгард (57 Куня), Жоао Гомес (84 Доусън), Родриго Гомес (75 Поденс), Хуан, Странд Нилсен (84 Томас Оливейра)