Арсенал разби шампиона на Германия Байер Леверкузен с 4:1 в контрола, за да повиши самочуствието си десетина дни преди старта на новия сезон във Висшата лига.

Габриел Жезус отбеляза страхотен индивидуален гол в 38-ата минута, а освен него вкараха Олександър Зинченко (8), Леандро Тросар (9) и Кай Хаверц (65). Адам Хложек реализира за германците при 0:4.

Бразилският нападател, чиято минала кампания бе изпълнена с контузии и той загуби титулярното си място блесна, след като само за 2 минути в началото отборът му заби две попадения.

Жезус отне топката в собствената половина след лошо изпълнен тъч от Байер, след което напредна и със страхотен удар извън наказателното поле отбеляза за 3:0. Микел Артета го похвали след мача, като ще бъде интересно как наставникът ще подходи към състава си за първите мачове от кампанията.

„Усетих различна енергия при него. Неговото присъствие и движение бе различно, но сега трябва да намери необходимото постоянство и да прави това във всеки мач, без значение от минутите, които има“ заяви Артета.

Арсенал ще изиграе още един подготвителен мач в неделя срещу Лион и следващата събота започва сезона с домакинство срещу Уулвс.