Челси победи с 2:1 у дома Нюкасъл в двубой от деветия кръг във Висшата английска лига. Петият успех през кампанията изкачи столичани до третото място във временното класиране с актив от 17 точки.

Попадение на Никълъс Джаксън даде аванс за "сините" след 18 минути игра, но Александър Исак изравни точно четвърт час след това.

Две минути след почивката попадение на Коул Палмър след асистенция на Ромео Лавия осигури ценния успех за отбора от Западен Лондон.

В 50-ата минута шут на Педро нето се отби в гредата на вратата на "черно-белите", а осем минути преди края на редовното време опит за попадение на Михайло Мудрик беше спасен от Ник Поуп.

Челси има само едно поражение в последните си 30 мача у дома срещу днешния си противник. Нюкасъл е с 12 точки на 12-то място в класирането.