Коул Палмър и Енцо Мареска от Челси бяха обявени за играч и мениджър на месец септември във Висшата лига. "Сините" спечелиха три от четирите си мача в лигата миналия месец, което ги изстреля на четвърто място и четири точки зад лидера Ливърпул, срещу когото се изправят следващата неделя.

Една от тези победи включваше победа с 4-2 над Брайтън, мач, в който Палмър стана първият играч в историята на Висшата лига, отбелязал четири гола преди полувремето. Той също така стана едва вторият играч на "сините" след Франк Лампард през 2008 г. срещу Дарби и 2010 г. срещу Астън Вила, който отбелязва четири пъти в два различни мача.

Палмър вече спечели две от последните три награди Играч на месеца във Висшата лига, като само Лампард е с повече - четири. Мареска излезе на първо място след гласуване както на публиката, така и на група от експерти. По този начин италианецът стана първият старши треньор на Челси след Томас Тухел през октомври 2021 г., който спечели наградата Мениджър на месеца.

„Имахме много добър месец“, заяви Мареска. „Всички имаме нужда от хора около нас, за да подобрим нещата. „Много съм благодарен, че имам всички тях. Винаги търсим нови неща и как можем да се подобрим."