Маркъс Тюрам вкара гол, а Ян Зомер спаси няколко положения, но Интер, в чийто състав липсваха много известни имена, допусна равенство 1:1 срещу Челси в последната контрола преди началото на сезона в Серия А и Висшата лига. Лондончани стигнаха до равенството с гол в 90-ата минута на Угочукву.

Нерадзурите изиграха последния си мач за лятото преди началото на сезона в Серия А срещу Дженоа следващия уикенд, но Симоне Индзаги трябваше да се справя без контузените Хакан Чалханоглу, Стефан де Фрай, Пьотр Желински, Мехди Тареми и Марко Арнаутович, а Лаутаро Мартинес се завърна към тренировките едва преди няколко дни след спечелването на Копа Америка. Това беше първият мач на "Стамфорд Бридж" за новия мениджър на Челси Енцо Мареска.

Още в началото Ян Зомер трябваше да спаси с една ръка отклонена топка на Марк Джиу, но Интер поведе още при първата си реална възможност. Ян Бисек напредна от отбраната, Тюрам комбинира с Хоакин Корреа и стреля с левия крак в горния ъгъл точно от вътрешността на наказателното поле. Този път високата преса на Челси беше преодоляна и остави големи пролуки в защитата.

Леви Колуил удари гредата от пет метра, а Нкунку не се справи с топката, когато се опита да вкара  след пас на Михайло Мудрик. Интер удържа на натиска, въпреки че до голяма степен разполагаше само с играчи от младежкия отбор, готови да влязат от скамейката, и допусна изравняване едва в последната минута.

Чак в последната минута Челси стигна до изравнителния гол. Лесли Угочукву прониза Зомер от сравнително близко разстояние.