Челси шокира Манчестър Юнайтед с 3:1 във втория полуфинал за ФА Къп и също стигна до битката за трофея, за който ще срещне Арсенал на 1 август, отново на „Уембли“.

Както и в съботния мач, сега също Сините бяха считани за аутсайдери в мача, но с добре организирана игра и помощ от Давид де Хеа, направил поредния си гаф, тимът на Франк Лампард стигна до важния успех.

Оливие Жиру изигра поредния си силен мач и отново се разписа, а и Мейсън Маунт също вкара. Автогол на Хари Магуайър направи разликата 3 гола преди Бруно Фернандеш да върне едно попадение от дузпа, но това бе твърде малка утеха за Юнайтед, чиято серия от 19 поредни мача без загуба във всички турнири бе прекъсната.

В състава на Юнайтед Антони Марсиал и Пол Погба останаха на пейката, а Ерик Баи се появи в защита, във формацията на Оле Гунар Солскяер с трима в отбрана. Мейсън Грийнууд също бе резерва. За Сините Вили Кабайеро бе на вратата, а сред титулярите не бе Кристиан Пулишич.

Червените дяволи имаха владееха повече топката в началото на мача, но Давид де Хеа обаче трябваше да спасява силен далечен удар на Рийс Джеймс в 10-ата минута и го направи авторитетно. В 15-ата Алонсо стреля с глава от добра позиция над вратата.

Сините изглеждаха по-опасния от двата отбора и по-добре организирани, докато хората на Оле Гунар Солскяер се затрудняваха да създават положения, като Рашфорд стреля точно, но Кабайеро спаси. Като цяло такива почти липсваха до почивката и може би не случайно наставникът на Юнайтед направи ранна смяна, като пусна Антони Марсиал.

В края на първото полувреме се стигна до неприятен сблъсък между Баи и Магуайър във въздуха, което наложи 11 минути продължение, а първият бе заменен и Солскяер промени формацията си. Именно в него лондончани удариха. Уилиан пусна към свободния Аспиликуета вдясно, той подаде пред вратата, където Жиру засече.

Второто полувреме започна с поредния гаф на Де Хеа. Маунт напредна и стреля по земя. Ударът не изглеждаше особено опасен, но испанският вратар плонжирайки не успя да избие добре и топката спря в мрежата отново. Истински кошмар за Юнайтед.

Червените дяволи опитаха да отговорят и Рашфорд бе изведен отляво, но от малък ъгъл не намери вратата. След това Магуайър отклони с глава право в ръцете на Кабайеро. Челси обаче остана опасен и Де Хеа спаси удар на Жиру с глава, а Маунт стреля над вратата.

Магуайър не успя да накаже едно лошо позициониране на Кабайеро, след като емоционално Юнайтед сякаш бе загубил мача. Така се стигна и до 74-ата минута, когато Сините пак вкараха и решиха всичко.

Алонсо подаде отлямо към близката греда, където Рюдигер се бореше за позиция с Магуайър, топката се отби в капитана на Ман Юнайтед и премина отново зад гърба на Де Хеа за 3:0.

Все пак в 85-ата минута Калъм Хъдзън-Одой препъна Марсиал в наказателното поле и Фернандеш върна един гол от дузпа, но до края нямаше време и до сензация естествено нямаше как да се стигне.

Манчестър Юнайтед – Челси    1:3

0:1 Жиру 45+11