Челси – Стоук, мач от 21-ия кръг на Висшата лига, „Стамфорд Бридж“, 17,00 часа, съдия Кевин Френд

Групата на Челси: Куртоа, Кабайеро, Рюдигер, Дзапакоста, Кейхил, Аспиликуета, Кристенсен, Стърлинг, Кларк-Солтър, Фабрегас, Дринкуотър, Канте, Бакайоко, Ампаду, Педро, Моузес, Азар, Уилиан, Мората, Батшуай

Контузени: Луис, Мусонда

Групата на Стоук: Бътланд, Грант, Питерс, Вимер, Сутър, Камерън, Едуардс, Таймън, Алън, Афелай, Адам, Собхи, Шакири, Флечър, Бераино, Чупо-Мотинг, Диуф, Крауч

Контузени: Шоукрос, Мартинс-Инди
Без право да играе: Зума

Прогноза:

Челси ще продължи да бъде без Давид Луис, когато приеме Стоук в последния си мач за 2017-а година. 

Сините определено не са впечатляващи, но печелят мачовете, които трябва и срещу Грънчарите алтернативата е абсолютно ясно в стремежа на тима да се утвърди сред първите 4 в класирането. 

Антонио Конте намекна, че ще направи промени в състава заради натоварената програма и умората, натрупана от серията мачове, въпреки че не разполага с кой знае колко широк състав. 

Лондончани са стабилни, като имат само едно поражение в последните си 12 мача в шампионата и нищо добро не очаква гостите, които се изкачиха на 13-о място с 20 точки, но остават близо до опасната зона. 

Хората на Марк Хюз са с най-слабата защита в дивизията с допуснати цели 41 гола, а сега босът ще бъде без Райън Шоукрос, Бруно Мартинс-Инди и нямащият право да играе Курт Зума, което няма да улесни по никакъв начин ситуацията в отбрана. 

Като се добави и това, че в ерата на Висшата лига Челси е най-неприятният съперник за Стоук, с 14 победи от 19 мача до момента, развръзката изглежда абсолютно ясно, колкото и непредвидими неща да могат да се случат в мачовете на Острова. 

Затова е няма как да се предвиди нещо различно освен победа за домакините, които не вкарват много, но бележат напълно достатъчно, за да побеждават, което и сега ще бъде от първостепенно значение. 

Резултат: Челси – Стоук 2:0