Челси продължава с отличните си резултати от началото на сезона в английската Висша лига. В мач от 2-ия кръг на първенството "сините" записаха нова драматична победа, след като надделяха с 2:1 при гостуването си на Уотфорд.
Подобно на успеха над Уест Хям преди седмица, решаващият гол отново падна в заключителните минути и пак беше дело на Диего Коста. Той се разписа след асистенция на Сеск Фабрегас. Иначе "стършелите" поведоха в началото на второто полувреме чрез Купе, а в 80-ата минута резервата Миши Батшуай възстанови равенството.
Така Челси има пълен актив от шест точки, докато Уотфорд остава с една.
Гостите започнаха мача по-активно и още в 6-ата минута Азар пробва далечен изстрел, който не попадна в целта. Челси продължи да играе по-добре в началните минути и после Оскар с прекрасен пас изведе Коста, но в решаващия момент Прьодл изпревари нападателя.
В средата на полувремето Уотфорд беше близо до гола. При бърза контра Амрабат се понесе напред с топка в крака, проби и пусна пас по земя към близката греда. Там Игало засече от непосредствена близост, но вместо да вкара, прати кълбото над горната греда.
Челси отговори с удар с глава на Иванович, който също не попадна в целта. В самия край на полувремето Азар отправи истински снаряд, но Гомес беше на мястото си и спаси. Втората част започна с нова възможност за гостите. Азар проби в наказателното поле и шутира, но над вратата.
Пропуските на "сините" натежаха и в 55-ата минута "стършелите" откриха резултата. Тогава Гедиура центрира отдясно, Иванович увисна и топката стигна до Капу. Той си я нагласи удобно и с безпощаден удар хвърли в екстаз трибуните на "Викаридж Роуд" – 1:0! След час игра Азар отправи поредния си изстрел в срещата, който по никакъв начин не затрудни Гомес.
В 61-ата минута и пред Матич се откри добра възможност да възстанови равенството, но мерникът му изневери. Осем минути след това Челси поиска дузпа за съприкосновение между Коста и Бритос, но съдийската бригада прецени, че таранът е паднал твърде леко.
Така се стигна до 80-ата минута, когато резервата Батшуай все пак изравни. Тогава Азар стреля от дистанция, стражът изби, но нападателят се беше пласирал отлично и от близко разстояние вкара първия си гол за Челси.
Гостите обаче не бяха казали последната си дума в мача и в 87-ата минута Коста донесе успеха. Той беше изведен сам срещу вратаря и с техничен удар по земя оформи крайното 2:1 за Челси.
Уотфорд – Челси 1:2
Голмайстори:
1:0 Капу (55)
1:1 Батшуай (80)
1:2 Коста (87)
Уотфорд: Гомес, Катхарт, Прьодл, Бритос, Амрабат, Гедиура, Бехрами, Капу, Холебас, Игало, Дийни
Челси: Куртоа, Иванович, Кейхил, Тери, Аспиликуета, Канте, Матич (78-Фабрегас), Педро (71-Моузес), Оскар (73-Батшуай), Азар, Коста
Стадион: "Викаридж Роуд"
Жълти картони: Дийни, Холебас, Бритос (Уотфорд); Кейхил, Коста, Азар (Челси)
<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/4hGIRokmzWY" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>







Три зодии ще се къпят в пари в седмицата от 15 до 21 декември
Чести грешки, които допускаме при носенето на парфюм
Десетте най-малко посещавани държави в света
Коремните мазнини след 50 години повишават риска от смърт с цели 83%
Какво представляват Социалните предприятия за хора с увреждания?
Древно езеро, изчезнало преди 100 000 години, се появи отново
Археолози откриха огромна подводна структура край Франция
Нов радар за 230 000 евро всява ужас сред шофьорите
Смартфонът се оказва по-важен от двигателя
Сбогувахме се с тези коли през 2025
Плюсове и минуси на газовата уредба при дизеловите двигатели
Роберта Хаджийска на полуфинал в Киенбаум
Франк Уорън с надежда за Фюри – Джошуа през 2026 г.
Пантоя се върна във фитнеса дни след контузията, реваншът с Уанг под въпрос (Видео)
Рая Доброслав е №1 на БК Спарта за 2025 година
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Наследствена ли е шизофренията?
Коментари
Напиши коментар19:06 | 20 авг 2016 г.
19:04 | 20 авг 2016 г.
19:03 | 20 авг 2016 г.
19:02 | 20 авг 2016 г.
18:57 | 20 авг 2016 г.
18:57 | 20 авг 2016 г.
18:56 | 20 авг 2016 г.
18:54 | 20 авг 2016 г.
Напиши коментар