Челси проби желязната защита на Саутхямптън при драматичен обрат 2:1 на "Сейнт Мери".

"Сините" от Лондон прекъснаха впечатляващата серия на "светците" от шест мача без загуба и допуснат гол във Висшата лига.

Шейн Лонг откри резултата за домакините преди почивката, но с късни попадения на Фабрегас и Бранислав Иванович шампионите успяха да се докопат до победата.

Така тимът на Гус Хидинг пък изигра 11-ия си мач без загуба в първенството.

Сблъсъкът на "Сейнт Мери" вещаеше голяма интрига, предвид формата на двата отбора. Саутхямптън нямаше допуснат гол повече от 5 часа футбол във Висшата лига, докато Челси нареди десет поредни мача без загуба.

Тимът на Гус Хидинг получи удар още в началните минути, след като Педро контузи и трябваше да бъде принудително заменен от Оскар.

Първото чисто положение бе на сметката на домакините. В 10-ата минута Ван Дайк центрира отдясно на главата на Шейн Лонг, който от вратарското поле стреля с глава над вратата. Малко след това Стивън Дейвис изчисти топката от голлинията след изпълнение на корнер от Челси.

В следващите минути гостите от Лондон опитаха да изнесат играта по-трайно в половината на съперника, но халфовата линия и защитата на "светците" отново изглеждаха много солидно. Освен това играчите на Куман успяваха да създат повече напрежение пред вратата на съперника при контраатаките си.

Вратарят на Саутхямптън Фрейзър Форстър нямаше кой знае каква работа освен един-два далечни удара, които спаси без проблеми. Към края на полувремето той подобри клубния рекорд от 667 минути без допуснат гол. Предишното постижение бе на Пол Джоунс, който пазеше на "светците" в края на 90-те и началото на новия век.

Не се виждаше кой отбор ще вкара до почивката, когато в 42-ата минута Челси сгафи лошо в защита и бе наказан. Баба Рахман игра неумело с глава и изведе Шейн Лонг сам срещу вратаря Куртоа. Нападателят елегантно прехвърли белгиеца и даде преднина на "светците".

След почивката Челси продължи да търси с постепенни атака път към гола, обходните действия не вършеха работа. Кенеди замени грешника Баба Рахман в тима на гостите. В същото време "светците" с няколко паса стигаха до наказателното поле на съперника.

Звездата на "сините" от Лондон Еден Азар се нагърби със самостоятелна акция, но изстрелът му мина високо над вратата. Малко след това дойде добра ситуация за гостите след корнер. Защитата на домакините не успя да изчисти топката и тя попадна на главата на Микел, който от няколко метра обаче стреля нескопосано и не уцели вратата.

В 59-ата минута Челси профука ново добро положение - Азар центрира остро в наказателното поле за Диего Коща, който стреля от воле, но топката профуча малко над вратата.

Натискът на Челси се засили и в 75-ата минута макар с доста късмет, гостите стигнаха до изравнителния гол. Фабрегас опита центриране за Азар в наказателното поле, но топката се фалцира коварно и изненада Форстър - 1:1. Така "светците" допуснаха първо попадение в своята врата след 628 "сухи" минути

Лондоначни тръгнаха за обрат и Диего Коща можеше да вкара втори гол, но нападателят се заусети в наказателното поле и ударът му бе блокиран от бранител на Саутхямптън.

Минута преди края Челси все пак направи обрата. Бранислав Иванович засече топката от корнер и простреля Форстър. Така Челси стигна до победата и продължава възхода си при Гус Хидинг.

Саутхямптън - Челси 1:2