Ливърпул удари Челси напълно заслужено с 3:1 като гост в дербито на 11-ия кръг на английската Висша лига, състояло се на стадион "Стамфорд бридж".

Столичани откриха резултата още в самото начало при първата си атака, когато Рамирес засече с глава центрирането на Аспиликуета отляво.

Ливърпул взе инициативата и имаше видимо игрово предимство, което се материализира в изравняване на резултата в добавеното време на първата част, когато Филипе Коутиньо блесна с великолепно изпълнение извън пеналта.

След час игра футболният хулиган Диего Коста мина между капките, защото не получи дори жълт картон, когато умишлено изрита в гърдите Мартин Шкъртел от паднала позиция. Реферът Клатънбърг пощади и Лукас Лейва, който си издейства нарисуван втори жълт картон, но остана на терена.

Четвърт час преди края на редовното време Коутиньо вкара втория си гол в мача, реализирайки отново по изкусен начин. Десетина минути след това Кристиан Бентеке реализира трети гол за "червените".

Юрген Клоп постигна първа победа начело на Ливърпул във Висшата лига и в момента отборът му е седми със 17 пункта. Челси е 15-и с едва 11 точки на сметката си, допускайки шесто поражение в първенството този сезон.

Гостите отправиха първия изстрел в срещата, но опитът на Роберто Фирмино беше под всякаква критика.

В четвъртата минута Челси откри резултата при първата си опасна атака. Джеймс Милнър не успя да спре Сезар Аспиликуета, който центрира отляво на точката на дузпата. Там Рамирес изпревари Морено и нанесе безпощаден удар с глава.

Малко след това Ливърпул се размина с второ попадение във вратата си. Джон Тери се включи в наказателното поле на противника и беше близо до попадение, но кълбото профуча на метър покрай десния страничен стълб. После страничният съдия маркира засада.

Мърсисайдци потърсиха начин да погледнат в предни позиции и сътвориха лек смут в пеналта на лондончани. Натаниел Клайн пробва диагонален изстрел, но той се оказа много неточен. После Бегович улови шут на Лалана.

Ливърпул продължаваше да бъде по-активният отбор. Адам Лалана стреля от движение пред погледа на Кейхил, но топката беше насочена право в ръцете на Бегович. Това беше петото положение за гостуващия тим, срещу само едно за домакините, които обаче имаха превес в резултата.

Десетина минути преди паузата Джон Тери спря топката с ръка пред границата на наказателното поле при центриране на Клайн, но реферът Марк Клатънбърг не реагира. Лукас Лейва стреля с глава, но право в ръцете на Бегович.

В третата минута на добавеното време за първата част Ливърпул стигна до напълно заслужено изравняване. Фирмино пусна към Филипе Коутиньо, който финтира Рамирес и с техничен удар с левия крак извън наказателното поле матира Бегович с удар в левия ъгъл.

Двата тима не започнаха по най-добрия начин второто полувреме и въпреки лекото предимство на "червените", те отправиха само два слаби удара за статистиката. На отсрещната врата влезлият като резерва Кенеди стреля неточно, след като се измъкна от Клайн.

Мачът не мина и без изцепка от страна на Диего Коста, който умишлено ритна Мартин Шкъртел в гърдите от паднала позиция след единоборство, но реферът не забеляза вандалската проява на невъздържания нападател.

Ливърпул пропусна добра възможност в средата на второто полувреме, когато тромавият Милнър пусна грешен пас, след като се забави в ситуация "двама на двама". Лалана потърси алтернатива с шут отдалеч, който нямаше нужда от коментар. Точно Милнър напусна терена секунди след слабото си отиграване, като на негово място влезе мощният Кристиан Бентеке.

Марк Клатънбърг пожали и футболист на гостите. Лукас Лейва спъна Рамирес в средата на терена, но арбитърът му спести нарисувания жълт картон след поредното нарушение на бразилеца.

Двайсетина минути преди края на редовното време Оскар можеше да вкара един от головете на годината, прехвърляйки Симон Миньоле. Изглеждаше, че топката ще мине зад гърба на вратаря, но той успя да избие в корнер с последни усилия.

Малко след това Ливърпул осъществи пълен обрат благодарение на гениалния Коутиньо. Бентеке свали топката около границата на наказателното поле, където Коутиньо финтира двама бранители и с превъзходен фалцов удар прати кълбото в горния десен ъгъл.

Още при следващата атака на гостите Алберто Морено можеше да сложи точка на спора. Той спринтира и със защитник на гърба си стреля в близкия ъгъл, но Бегович спаси с крак!

В 83-ата минута кошмарът за Челси започна да придобива реални измерения, защото Кристиан Бентеке вкара трети гол за гостите. Нападателят получи в наказателното поле и стреля по диагонала, пращайки кълбото в долния лъв ъгъл след подаване на Айб.

До края на мача гостите умело съхраниха преднината си, докато Челси нямаше нито сили, нито желание да търси поне още един почетен гол.

Челси - Ливърпул 1:3

1:0 Рамирес - 4'
1:1 Филипе Коутиньо - 45' + 3
1:2 Филипе Коутиньо - 74'
1:3 Кристиан Бентеке - 83'

Челси: Бегович, Тери, Кейхил, Зума, Аспиликуета (Фалкао - 76'), Рамирес, Оби Микел (Фабрегас - 70'), Вилиан, Оскар, Азар (Кенеди - 59'), Коста

Ливърпул: Миньоле, Сако, Шкъртел, Клайн, Морено, Джан, Лукас Лейва, Лалана (Ловрен - 91'), Коутиньо, Милнър (Бентеке - 64'), Фирмино (Айб - 76')