Емил Хегле Свендсен спечели преследването на 12.5 км от програмата на втория кръг на световната купа по биатлон, който се провежда в австрийския зимен център Хохфилцен.

След колебливите си изяви от началото на шампионата днес норвежците разкриха класата си, като Свендесн грабна първото място, а носителят на световната купа Тарей Бьо остана втори.

Надпреварата в Хохфилцен протече и завърши изключително драматично, като интригата се запази буквално до последните сантиметри, а главни действащи лица бяха именно представителите на родината на биатлона.

След последната стрелба от положение, първи от стрелбището излезе швейцарецът Бенямин Вегер, който продължава да очарова със стабилните си изяви, а веднага след него се изстреляха Тарей Бьо и Емил Хегле Свендсен.

Още до първата междинна контрола авансът на Вегер бе заличен, а при изкачването в края на обиколката Бьо и Свендсен атакуваха и успяха да се откъснат от швейцареца.

Развръзката настъпи на финалната права и по точно в последните 50 метра, когато Свендсен мощно атакува и успя пръв да пресече финалната линия с преднина от една десета от секундата.

Трети остана Бенямин Вегер, а в призовата шестица допълниха още Карл Йохан Бергман, Оле Ейнар Бьорндален и Даниел Мезотич.

Поредно добро представяне записаха и нашите биатлонисти, като Мишо Клетчеров с една грешка е 25-ти, Краси Анев е 29-ти, а Миро Кенанов не успя да завърши.