Мартен Фуркад (Фр) е тазгодишният носител на Големия кристален глобус в биатлона, след като днес триумфира в преследването на 12.5 км и така остана недостижим на върха в генералното класиране кръг преди края на шампионата.

След трите си златни медала от световното първенство в Руполдинг днес французинът сложи подобаващ венец на усилията и постигнатите великолепни резултати през целия сезон, като за първи път от осем години насам световната купа замина за Франция.

Фуркад потегли първи днес по 12.5-километровата дистанция, допусна една единствена грешка на огневия рубеж и пресече пръв финалната линия с общо време от 34:47.1 минути.

Единственият от преследвачите, който имаше шансове да застраши първото място на французина бе Арнд Пфайфер, но фатална грешка при последното четвърто влизане на стрелбището лиши германеца от надежди за триумф днес и го остави само с второто място.

Трети остана Емил Хегле Свендсен, а представителят на домакините Дмитрий Малишко затваря първата четворка.

Великолепно представяне днес записаха нашите биатлонисти Краси Анев и Влади Илиев, като Анев с 19 повалени мишени завърши на престижното 17-то място, а Илиев е 22-ри.