След като в сряда записа един от големите си позори в последните години като падна на своя стадион от градския враг Санкт Паули, днес Хамбургер удари тежко с 4:0 големия си северен конкурент Вердер в 93-ото дерби.

Намеренията за бойкот на феновете донякъде се изпълниха, стадионът бе пълен, но не разпродаден, а знамената бяха обърнати наопаки. Накрая обаче победата бе още по-сладка за домакините, дори и заради обстоятелството, че Вердер остана близо до местата за изпадане. И загуби за 500-ен път.

През първата част мачът бе равностоен, с малко голови положения пред двете врати. На практика гостите, които са в най-тежката си криза, не отправиха нито един удар към Франк Рост.

Не че Хамбургер бяха по-активни, но поне бяха практични. Чак в 42-ата минута те имаха реален шанс за гол – и го оползотвориха. Груба грешка на Мертезакер и Силвестре позволи на Вестерман да продължи бързо топката към Питройпа, след чийто пас от воле Петрич откри резултата – 1:0.

И в двата отбора липсваха опасните нападатели – ван Нистелрой остана резерва, а Клаудио Писаро е още невъзстановен. На мястото на холандеца игра Гереро и това свърши работа.

След като направи голям пропуск в 62-ата минута, две минути след това той се поправи. Отново германският национал Пер Мертезакер направи груба грешка, губейки топката пред собственото поле, Петрич изведе Гереро и той реши мача – 2:0.

Вердер рухна, 14-тото място тежеше още повече. А нещата придобиха за тях отново разгромен изход, когато в 79-ата минута Гереро направи резултата класически с втория си гол в мача. Три минути преди края Бен Хатира окончателно дакара стадиона до еуфория с нов гол – 4:0 за Хамбургер срещу Вердер.