Дългото чакане завърши за Михаел Балак. След дълго отсъствие поради контузия халфът отново е в игра.

Той се появи в 46-ата минута в приятелския мач на своя отбор Байер Леверкузен срещу Оберхаузен. Третият в Бундеслигата победи с 2:1.

Балак се контузи като играч на Челси през май, пропусна световното първенство. Направи прибързан опит за завръщане в новия си отбор Байер и пак се контузи. От 117 дни той не бе играл.

В 63-ата минута Балак можеше да вкара и гол след като добре финтира бранител и нанесе удар, който вратарят успя да спаси.

„Добро начало за мен. Нуждае се от игрова практика след дългата пауза, но мога да бъда доволен. Имаме силен отбор и може да постигнем нещо през пролетта”, каза Балак след срещата.

Байер дели второ-трето място с Майнц, комуто отстъпва по голова разлика. Двата тима имат по 33 точки – с десет по-малко от лидера Борусия Дортмунд. В клуба се целят най-вече в участие в Шампионската лига.

Наскоро Йоахим Льов обяви, че когато Балак е готов да се върне в игра за Германия той отново ще поеме капитанската лента.