Санкт Паули и Хамбургер завършиха наравно 1:1 дългоочакваното дерби на Хамбург. Двата тима изнесоха сравнително равностоен двубой, в който гостите накрая стигнаха щастливо, но заслужено до равенството. Мачът имаше малко голови положения и всъщност всичко интересно се разви след почивката. В 77-ата минута Асамоа подаде към Бол, който необезпокояван можа да насочи топката във вртатата на Рост - 1:0 за Санкт Паули. Феновете на домакините изпаднаха в амок и беснееха до края на мача за очертаващата се победа. Две минути преди края обаче влезлият като резерва Петрич пресрещна една отбита топка и с левия крак красиво изравни - 1:1. Дербито бе белязано от очаквани безредици. 1700 фенове на Хамбургер преминаха трикилометрово шествие през града, при което напрежението нарастваше. На хвърлените камъни и предмети по себе си, полицията отговаряше с обичайния бой с палки. С наближаването на стадиона обаче напрежението ескалира тотално. Наложи се конно подразделение на хамбургската полиция да атакува групата. В ход бяха пуснати и БТР-и с водни оръдия. Тези мерки свършиха работа и походът се разпадна. Безредиците продължиха и след мача. Група фенове на Хамбургер се сбиха с полицията пред кръчма, бе затворена и спирка на метрото. Точно 50 души са арестувани, а шестима полицаи са ранени.