Очаквано Германия не срещна никакви трудности срещу Азербайджан и го разби с 6:1 на стадиона в Кьолн. С победата отборът на Йоахим Льов събра шест точки от два мача и с по-голяма голова разлика оглави класирането в квафиликационната група за Евро 2012.

Треньорът пусна почти същия състав като при победата над Белгия, но с една промяна – вместо контузения Марсел Янзен, изненадващо бекът на Волфсбург Саша Ритер (негов дебют) бе предпочетен пред Хайко Вестерман.

В състава на Берти Фогтс отсъстваха двамата титулярни вътрешни защитници Левин и Абушев, което изправи отбраната им пред почти непреодолими трудности.

Преди мача нападателят Миро Клозе бе почетен с награда затова, че мина заслужаващата уважение граница от 100 мача за националния отбор на Германия. Днес бе неговия 103-ти мач.

Двубоят не започна сполучливо за фаворита – още в началните минути Пер Мертезакер трябваше да напусне с кървящо лице терена след като получи удар с лакът. На негово място се появи Вестерман.

След няколко удобни положения, при които гол във вратата на окопалите се азери не падна, именно Вестерман откри резултата в 28-ата минута. Изведен от Клозе, той първо не можа да преодолее вратаря, но при добавката си вкара гол – 1:0.

Това попадение не отпуши веднага головата серия. Чак в добавеното време на първото полувреме паднаха още голове. Първо след два двойни паса с Йозил Подолски с левия крак прати топката по диагонал в гредата, а оттам тя отиде в мрежата. Феновете в Кьолн изпаднаха в екстаз – техният любимец вкара 41-ия си гол за националния отбор.

Веднага след това Бадщубер изведе отлично Подолски отдясно, той пусна към Клозе, който не сгреши – 3:0 за Германия.

Втората част започна с пропуски на Лам и Томас Мюлер, но в 53-ата минута след пас отляво на Кедира Рашад Садигов си вкара автогол, опитвайки да изчисти. Скоро обаче груба грешка на вратаря Мануел Нойер позволи на Маликов да вкара гол направо от корнер (попадението може да се брои и като автогол на вратаря, който прати топката във вратата си).

Последваха безинтересни минути и отново в края на полувремето германците се активизираха. Първо Бадщубер с глава, а после Клозе след хубав пробив на Позолски и хитър пас на Какау докараха резултата до убедителното 6:1. Това бе 55-ти гол на нападателя, който обяви, че тръгва да преследва рекорда на Герд Мюлер (68).

6:1 Клозе (90)

Германия: Нойер, Ритер, Мертезаекр (11-Вестерман), Бадщубер, Лам, Швайнщайгер (78-Какау), Кедира, Мюлер (62-Марин), Йозил, Подолски, Клозе

Азербайджан: Агаев, Медведев, Р.Ф.Садигов, Юнисоглу (56-Хюсеинов), Аллахвердиев, Абасов, Шукуров, Надиров (85-Абдулаев), Меликов, Чертоганов (64-Р.А.Садигов), Джавадов

Шест точки от два мача има и Турция, която драматично се наложи над Белгия 3:2 Белгия. Ван Буйтен откри за гостите преди почивката, а веднага след нея Хамит Алтънтоп изравни.

В 64-ата минута за втори жълт картон бе изгонен белгиецът Компани, и когато три минути след това Сентюрк даде преднина на домакините, нещата изглеждаха ясни. С втория си гол обаче ван Буйтен върна Белгия в мача. В 78-ата минута Туран донесе турската победа – 3:2.

След един месец в Берлин е дербито Германия – Турция.

В третия мач от групата Австрия постигна драматична победа над Казахстан с 2:0. Цял мач австрийците се мъчиха да вкарат гол, но това стана чак в последната 90-ата минута. За сметка на това - на два пъти. Хофер и Линц вкараха за по-малката германоезична държава.