Германия победи като гост с 1:0 Белгия и взе първи три точки в квалификационната си група за Европейското първенство през 2012 година. Единственото попадения реализира голаджията Миро Клозе в началото на второто полувреме.

Йоахим Льов започна с изпитаните от световното първенство играчи. Бадщубер зае позиция в центъра на отбраната вместо контузения Арне Фридрих, а на негово място в ляво игра Марсел Янзен.

Пред пръпълнените трибуни на стадион Крал Бодуен (47 000, от тях 9 000 германци) мачът бе остър. Германците повече владееха топката, но домакините излизаха по-често пред наказателното поле на Нойер.

Постепенно нещата навлязоха в очаквания коловоз – два удара на Йозил минаха на сантиметри от гредите, после белгийският вратар Бай спаси удар с глава на Томас Мюлер. Последвалите опити на Подолски също не доведоха до гол.

В 42-ата минута белгийският нападател с позната фамилия Дембеле отправи силен удар към Нойер, който боксира топката в корнер. Така и полувремето завърши без гол.

След почивката германците натиснаха и Клозе бе близо до гол, но на два пъти Баи хвана. В 51-ата минута обаче нападателят взе надмощие.

Тогава ван Буйтен загуби топката в наказателното поле от съотборника си в Байерн Щвайнщайгер, той подаде към Мюлер, който изведе Клозе. Нападателят бе точен – 0:1 за Германия.

Играчите на Белгия реагираха като ужилени, Вертонген и Дембеле отправиха удари към Нойер. Пак обаче германците бяха по-близо до попадение, когато в 70-ата минута Мюлер пропусна да отбележи след отличен пробив на Лам отдясно.

Така Германия победи Белгия и запази традицията да печели редовно срещу този противник.

Белгия – Германия 0:1

0:1 Клозе (51)

Белгия: Баи, Алдервайрелд, ван Буйтен, Компани, Вермален, Симонс (83-Восенс), Вертонген, Фелаини, Хазард (73-Дефоур), Дембеле, Лукаку (73-Бентеке)

Германия: Нойер, Лам, Мертезакер, Бадщубер, Янзен (46-Вестерман), Швайнщайгер, Кедира, Мюлер, Йозил (88-Какау), Подолски (70-Кроос), Клозе

В другия мач от групата по-рано през деня Турция нямаше проблеми в Казахстан. В дебютния официален мач на треньора Гуус Хидинк турците си опекоха работата преди почивката. С голове на Туран и Хамит Алтънтоп за три минути (24 – 26) те поведоха в резултата.

В края Нихат Кахвечъ пък направи резултата класически  - 0:3 за Турция, която оглави класирането в групата.