За пореден път стана ясно, че Шалке зависи много от Раул. Днес нападателят се оказа тънката разлика между неговия отбор и този на досегашния лидер Борусия Мьонхенгладбах.

Испанецът вкара победното 1:0 в 64-ата минута. Той бе оставен от защитата на Гладбах три пъти поред да стреля срещу вратаря Тер Стеген. Младият страж отрази първите два удара, но при третия Раул добута топката зад голлинията.

Борусия бе по-добрия отбор, нападаше прибраните домакини. През втората част Шалке отпадна и физически – в четвъртък имаше мач в Лига Европа и това си каза думата.

Въпреки че нападателите на Гладбах стреляха на няколко пъти опасно, те така и не успяха да вкарат гол. За Борусия загубата е първа в първенството този сезон и прати отбора на Люсиен Фавре от първо чак на пето място.

Шалке пък се изкачи на втора позиция с 9 точки – толкова има и третият Вердер, но и първият Байерн. Отборите са подредени по голова разлика.