За първи път от 13 години Борусия Мьонхенгладбах поведе в класирането на Бундеслигата. Това стана след силна игра и разгромна победа над Волфсбург с 4:1.

Цяла пролет тези два клуба се бориха срещу изпадането, а сега играха за първо място. Борусия започна ударно като би Байерн в Мюнхен, последва домакински хикс с Щутгарт.

Треньорът Люсиен Фавре трябваше да замества трима титуляри. Феликс Магат пък пусна в игра привлечения през седмицата Хитцлшпергер, който дебютира за Волфсбург.

Точно той опита първия удар към вратата на тер Стеген. Той успя да спаси, но в 12-ата минута нямаше тази възможност. След бърза триходова контраатака японецът Хасебе с хубав удар откри за гостите.

Борусия обаче успя веднага да изравни след само 171 секунди. Кяер спря една топка, но когато тръгна да я подаде се подхлъзна, Бобадия отне и изведе Марко Ройс пред празната врата. Младият национал бе точен – 1:1 в 15-ата минута.

В следващите минути Гладбах диктуваше събитията на терена, Ройс и Бобадия, който се завърна след преотстъпване в Арис, имаха възможности да вкарат нов гол.

Това стана в 30-ата минута – тогава съдията даде пресилена дузпа за нарушение срещу Ройс. Капитанът Филип Дамс не даде никакви шансове на Беналио – 2:1 за Гладбах. Дамс има вече девет гола от девет дузпи за Борусия.

Малко преди паузата Майк Ханке направи умопомрачителен пропуск да вкара трети гол, след като Бобадия направи силен пробив отдясно и му сервира топката на празната врата.

Борусия играеше страхотен футбол тази вечер. Аранго изпусна още един гол, но в 45-ата минута стадионът ликуваше отново – Бобадия с глава направи резултата 3:1.

Второто полувреме започна с мощен натиск на Борусия, само Беналио спаси разгрома, като отби мощни удари на Бобадия и Нойщетер. Но в 66-ата минута и вратарят капитулира – прехвърлящо подаване на Аранго бе намерено от въздуха от Ройс – 4:1!

До края двата отбора пропуснаха по едно положение. Гладбах събра седем точки и е пръв в класирането преди останалите мачове от кръга.

Борусия М – Волфсбург 4:1

0:1 Хасебе (12)